Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Zaczęło się w Polsce…

Rok szkolny 2009/2010 rozpoczęliśmy dwiema ważnymi rocznicami. Minęło 70 lat od napaści niemieckiej i radzieckiej na Polskę. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody tych rocznic.

 

1 września delegacja uczniów ze sztandarem szkoły uczestniczyła w uroczystościach miejskich w kościele pw. Miłosierdzia Bożego.

6 września delegacja ze sztandarem brała udział w obchodach wojewódzkich w Wiźnie - miejscu, w którym przed 70 laty 700 polskich żołnierzy pod dowództwem kpt. Władysława Raginisa przez  3 dni odpierało ataki  niemieckiej 19 armii  pancernej.

17 września, w rocznicę agresji ZSRR na Polskę , w szkole odbył się apel. Teksty informujące o tamtych wydarzeniach, wiersze i piosenki, elementy inscenizacji – przygotowane przez uczniów z grupy rekonstrukcji historycznej stwarzały podniosłą atmosferę i przybliżały młodzieży tamte wydarzenia.

Wiedza o tamtych wydarzeniach i pamięć o nich jest naszym patriotycznym obowiązkiem.

Marsz Sybiru.

10 września delegacja szkoły uczestniczyła w 10 Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru, który przeszedł białostockimi ulicami. Białostockie marsze upamiętniają cztery wielkie deportacje w głąb Rosji i do Kazachstanu. Do pierwszej doszło 10 lutego 1940 roku, drugiej – w kwietniu 1940 r., trzeciej – czerwcu 1940r. i ostatniej w czerwcu 1941 roku. W sumie wywieziono wówczas 1,350 mln osób.

Przygotował: p. K. Domalewski

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Aneta Wiktorzak
cz, 17 września 2009 10:59
Data ostatniej edycji: cz, 02 kwietnia 2015 07:28:24

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę