Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych

W roku szkolnym 2009/2010 edukację w „Ekonomiku” rozpoczęło 228 uczniów – 100 w trzech oddziałach liceum ogólnokształcącego o rozszerzonym programie języków obcych, biologii i chemii oraz matematyki i 128 w czterech oddziałach technikum w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik turystyki i technik logistyki

 

Dzień 18 września był  w naszej szkole świętem pierwszoklasistów. O godz. 16 00 rozpoczęła się na sali gimnastycznej uroczystość ślubowania. Od dziś nowo przybyli uczniowie mieli stać się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej „Ekonomika”.

Zebranych, nauczycieli, rodziców i uczniów powitał Dyrektor Szkoły p. Paweł Drożynek. Zwrócił się w serdecznych słowach do pierwszoklasistów, wyraził nadzieję, że znajdą w szkole swoje miejsce, a nowe środowisko sprzyjało będzie zarówno rozwojowi ich osobowości, jak i talentów.

W dalszej części uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Przedstawiciele klas złożyli przysięgę na Sztandar Szkoły, pozostali zaś, uniósłszy prawe dłonie powtarzali za Dyrektorem słowa Przysięgi:

 

My, uczniowie klas pierwszych

Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 w Łomży

Składamy uroczyste ślubowanie

Ślubujemy uroczyście, w całym swoim postępowaniu, strzec godności ucznia, umacniać dobre imię szkoły, okazywać należyty szacunek swoim nauczycielom i wychowawcom,

ściśle przestrzegać przepisów szkolnych.

Ślubujemy, z pełnym poczuciem odpowiedzialności, rzetelną pracą osiągać jak najlepsze wyniki w nauce oraz dociekać prawdy, głosić ją, dawać jej świadectwo, zdobytą wiedzą przyczyniać się do rozwoju Polski

 

Tym samym 228 uczniów klas pierwszych wstąpiło w poczet społeczności szkolnej „Ekonomika”

 

Wychowawcami klas pierwszych zostali następujący nauczyciele:

klasa I A – mgr Katarzyna Zając – Malinowska

klasa I B – mgr Barbara Wielądek

klasa I C – mgr Anna Klimaszewska

klasa I TA – mgr Izabela Haponik

klasa I TC – mgr Michał Polkowska

klasa I TT – mgr Barbara Jałbrzykowska

klasa I TL – mgr Agnieszka Wądołowska – Pieniek

 

Po wyprowadzeniu Sztandaru ZSEiO Nr 6 w Łomży rozpoczęła się część artystyczna. Uczennice klas starszych Katarzyna Węgrowska, Monika Pieńkowska i pierwszoklasistka Anna Maria Szczepańska zaśpiewały kilka utworów z repertuaru współczesnych muzyków. Do występu przygotował dziewczęta wicedyrektor szkoły, p. Krzysztof Domalewski.

Na koniec głos zabrał aspirant Jacek Januszewski, dzielnicowy rejonu Łomża – Centrum.  Jego wystąpienie dotyczyło zagrożeń, na jakie narażona jest młodzież oraz czynów karalnych, w których sprawcami są nieletni.

 

I tak oto ,,Ekonomik” przyjął w swoje szeregi kolejne pokolenie spragnionych wiedzy…

 

Wszystkim pierwszakom  gratulujemy wyboru szkoły” i życzymy samych sukcesów!!!!

Przygotowała: p.Izabela Haponik

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Aneta Wiktorzak
pt, 18 września 2009 10:35
Data ostatniej edycji: cz, 02 kwietnia 2015 07:28:39

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę