Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Będą jeszcze lepsi...

Identyfikacja zawodowa uczniów oraz wzrost wiedzy i umiejętności kompetencji zawodowych to główne cele programu „Absolwentami wykształconymi z certyfikatem i pasją do zawodu”, który w sobotę zainaugurowano w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży. Do końca obecnego roku szkolnego 156 uczniów „Mechaniaka” będzie nie tylko zdobywało nowe umiejętności, ale także skorzysta z dodatkowych zajęć by podnieść poziom wiedzy i umiejętności z matematyki i języka angielskiego.

Projekt pod hasłem „Absolwentami  wykształconymi  z certyfikatem i pasją do zawodu” Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5  w Łomży realizuje w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego koszt oszacowano na 230 tysięcy złotych, przy czym częściowo pokryje go Urząd Miasta, a gro środków – ponad 200 tys zł pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego  w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - działanie 9.2. - Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.
To pierwszy tego typu projekt dotyczącym  szkolnictwa zawodowego w Łomży.  Na liście konkursowej Urzędu Marszałkowskiego znalazł  się na 4 miejscu uzyskując 94 punkty na 100 możliwych. Jak podkreślają twórcy programu jego celem nadrzędnym jest identyfikacja zawodowa uczniów oraz wzrost wiedzy i umiejętności kompetencji zawodowych. Uczniowie „Mechaniaka” uczestniczący w projekcie objęci będą siedmioma działaniami. Poza wspomnianym już wyrównywanie poziomu wiedzy z matematyki i języka angielskiego będą m.in.  zajęciach z informatyki, po otrzymają Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych ECDL (European Computer Driving Licence). Zaświadcza on, że jego posiadacz potrafi prawidłowo realizować przy pomocy mikrokomputera podstawowe zadania, takie jak: edycja tekstów, wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego czy też sieci komputerowej. Dodajmy, że jest jednolity w całej Europie.
Poprzez uczestniczenie w zajęciach z  energii odnawialnej, układów sterowania, elektroniki użytkowej, nowoczesnych instalacji elektryczne i alarmów samochodowych uczestniczący w projekcie uczniowie „Mechaniaka” mają ponieść swoją wiedzę i umiejętności w posługiwaniu się nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, zwiększyć praktyczne wykorzystanie umiejętności zdobytych w czasie zajęć lekcyjnych, a także zostać bardziej  zmotywowani do pogłębiania wiedzy i zainteresowań zawodowych.
W każdym działaniu uczniowie otrzymają materiały, które po zakończonych zajęciach będą ich własnością.


tekst płatny

cz
pon, 26 października 2009 06:26
Data ostatniej edycji: pon, 26 października 2009 16:25:37

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę