Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5910

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Europejski Dzień Języków Obcych w ZSE i O nr 6 w Łomży

Z inicjatywy Unii Europejskiej podczas obchodów Europejskiego Roku Języków w 2001 r., 26 września został ogłoszony przez Radę Europy Europejskim Dniem Języków. 25 września uczniowie ZSE i O nr 6 w Łomży włączyli się w obchody tego dnia. W szkole odbył się apel, którego celem było promowanie uczenia się języków obcych. Uczniowie klas III A i III TB pod opieką mgr Sylwii Wądołowskiej, mgr Katarzyny Zając-Malinowskiej i mgr Ewy Walewskiej przedstawili krótkie scenki ukazujące konsekwencje nieznajomości języków obcych z przymrużeniem oka.

 

Również z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, 22 września w naszej szkole odbyły się konkursy z języka angielskiego i niemieckiego z elementami wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Uczestnicy mogli wykazać się wiedzą dotyczącą znajomości tych języków jak również znajomością sławnych osób, znanych miejsc, czy też przysłów lub tytułów bajek w w/w językach. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas apelu i przedstawiały się następująco:

 

Konkurs z języka angielskiego:

 

I miejsce: Adam Busma, kl. II TL

II miejsce: Michał Chojnowski, kl. I A

III miejsce: Paweł Tyszkiewicz, kl. I TL

 

Konkurs z języka niemieckiego:

 

I miejsce: Marzena Ekstowicz, kl. III A

II miejsce: Paulina Konopka, kl. III B

III miejsce: Cezary Popielarczyk, kl. III B

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci książek i słowników, a zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali dodatkowo przenośne dyski PenDrive.

 

Mamy nadzieję, że obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych na stałe wpiszą się w kalendarz imprez ZSE i O nr 6 w Łomży.

 

Przygotowała: Katarzyna Zając-Malinowska

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Aneta Wiktorzak
wt, 06 października 2009 12:57
Data ostatniej edycji: cz, 02 kwietnia 2015 07:30:25

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę