Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Te drogi będą lepsze...

Wczesną wiosną powinna rozpocząć się przebudowa drogi Piątnica – Jedwabne. Gruntowny remont obejmie prawie 17 kilometrów tej trasy. Koszt modernizacji oszacowano na ponad 44,5 mln zł, a aż 90% tej kwoty ma pochodzić z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 668 na odcinku Piątnica Poduchowna – Jedwabne znajdowała się na tzw. liście indykatywnej RPO WP 2007-2013. Wczoraj zarząd województwa podlaskiego zdecydował o przyjęciu do realizacji projektu przebudowy, a więc ostatecznie zdecydował o przekazaniu środków na ten cel. Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, który administruje wszystkimi drogami wojewódzki na terenie Podlaskiego ogłosił już przetarg ograniczony, który ma doprowadzić do wyłonienia wykonawcy remontu. Lidia Kasprzak, zastępca dyrektora ds. inwestycji PZDWwB, liczy iż umowę z wykonawcą uda się podpisać do końca stycznia, a już w marcu ekipy drogowców zaczną przebudowę. Będzie ona polegała nie tylko na wymianie nawierzchni asfaltowej, ale także na poszerzeniu jezdni i wzmocnieniu jej konstrukcji,  budowie chodników, wjazdów i zatok autobusowych, oraz przebudowie kilkunastu funkcjonujących tu przepustów przepustów wodnych oraz budowie zupełnie nowych tzw. przepustów ekologicznych.
Realizacja inwestycji planowana jest na 18 miesięcy, a to oznacza, że pod koniec wszystkie prace powinny zostać zakończone pod koniec 2011 roku.

Warto dodać, że wiosną przyszłego roku powinna zacząć się także przebudowa pobliskiej drogi powiatowej Kownaty – Olszyny – Wiktorzyn – Żelechy. Projekt dotyczy przebudowy i miejscami budowy ok. 11 km drogi. Inwestycja rozpisana na dwa lata warta jest ponad 13 mln zł. 60% kwoty będzie pochodziło z funduszy europejskich w ramach RPO, a resztę pieniędzy zabezpieczają samorząd powiatu łomżyńskiego, który złożył wniosek i gmina Piątnica, na terenie której znajduje się ta droga powiatowa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę