Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Poprawili maturę

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podała wyniki poprawkowych matur. W Łomży sztuka ta udała się 109 osobom. To 62% z tych którzy pod koniec sierpnia spróbowali poprawić negatywny wynik uzyskany tylko z jednego przedmiotu podczas majowej matury.

Maturalne egzaminy poprawkowe  – zarówno ustne jak i pisemne – były przeprowadzane w szkole, w której absolwent przystąpił do właściwej matury w maju 2009 roku. Egzaminy pisemne odbyły się 25 sierpnia, ustane rozpoczęły się dzień wcześniej, a na ich zakończenie szkoły miały czas do 28 sierpnia. Teraz OKE przesłała do szkół wyniki matur. W całym województwie podlaskim, z 1438 osób przystępujących do poprawki, sztuka ta udała się 813. Najwyższy współczynnik zdawalności – 64% - osiągnięto w liceach ogólnokształcących, a  najniższy – 47% w liceach uzupełniających.
W Łomży maturę udało się poprawić 62% śmiałków – i to jest jeden z wyższych współczynników. W powiecie grajewskim wyniósł on 64%, w wysokomazowieckim 60%, kolneńskim 48%, łomżyńskim 45%, a zambrowskim 40%.
Dzięki uzyskanym teraz świadectwom maturalnym osoby, którym udało się poprawić niezdaną wcześniej maturę będą mogły normalnie - jeszcze w październiku - rozpocząć studia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę