Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5910

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

Przemówienie Dyrektora szkoły - Pawła Drożynera: Szanowna Rado Pedagogiczna, drodzy uczniowie Upłynęły słoneczne wakacje, skończył się czas błogiego wypoczynku, zabrzmiał pierwszy dzwonek, cieszę się, że jesteśmy tu, w „Ekonomiku” wszyscy razem, i że wspólnie będziemy uczyć się, pracować w nowym roku szkolnym 2009/2010. Witam wszystkich gorąco i serdecznie, a szczególnie uczniów klas pierwszych, a jest ich 230 w 3 klasach LO i 4 klasach Technikum. Witam również nauczycieli rozpoczynających prace w naszej szkole, jesteśmy przekonani, że wniosą Państwo wiele dobrego do szkoły.

 

Chciałbym poinformować społeczność szkolną, że nasi absolwenci dobrze, a nawet bardzo dobrze zdali egzamin maturalny: LO - 96,84%, LP - 88,76%, T - 78,12%, łączny wynik „Ekonomika” - 90,74% i jest to  o 12% lepszy wynik niż w kraju i o 7% lepszy niż w mieście Łomży. Wynik egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe jest jeszcze lepszy-zdało go 85% absolwentów technikum i jest to wynik o 30% lepszy niż w  kraju. 20 naszych absolwentów nie zdało egzaminu maturalnego, 15 z nich zdawało  egzamin poprawkowy 25 sierpnia i wierzymy, że tym razem pomyślnie przez niego przebrnęli. Będziemy w tym roku pracować nad utrzymaniem a nawet poprawieniem dobrych wyników egzaminów zewnętrznych, jako Rada Pedagogiczna zwrócimy szczególną uwagę na skuteczną realizacje podstaw programowych z poszczególnych przedmiotów, współpracę z Rodzicami i wasza frekwencję na zajęciach. Postanowiliśmy, my nauczyciele, że uczniowie, którzy będą  z przyczyn nieusprawiedliwionych  nie przychodzić na zajęcia, będą  ich unikać, mówiąc wprost wagarować,  zostaną w szczególny sposób objęci opieką pedagogów - będziemy wymagać od nich doskonałego opanowania umiejętności i wiadomości z lekcji, na których nie byli.

Skoro jesteśmy przy sprawach organizacyjnych - w związku z licznymi skargami okolicznych mieszkańców domów i bloków, a zwłaszcza z ul. Kopernika  dotyczących skandalicznego zachowania młodzieży, która pali tam papierosy informuję, że zakazuje opuszczania szkoły podczas przerw w celu palenia tytoniu. Sama obecność na terenie gdzie pali się oznacza złamanie mego zarządzenia i pociągnie za sobą kary dyscyplinarne w postaci nagany dyrektora szkoły. 2 nagany skutkują oceną nieodpowiednią z zachowania, 2 oceny nieodpowiednie oznaczają dyscyplinarne usunięcie ucznia ze szkoły. Będę kontrolował realizację tego zarządzenia.

Jednocześnie przypominam klasom starszym, że powinni pomóc młodszym kolegom  w adaptacji w nowej szkole - ale nie oznacza to naruszania godności osobistej pierwszoklasistów. Jakiekolwiek próby takich działań poskutkują dyscyplinarnym usunięciem ze szkoły.

Dziś mija 70 rocznica wybuchu II wojny światowej, najtragiczniejszego wydarzenia we współczesnej historii Europy i Polski oraz pamiętamy o sierpniu 1980 roku, o wielkim niepodległościowym zrywie Polaków, który przyniósł wolność nam i wielu  narodom.

W szkole przeprowadzony został generalny remont korytarzy i klas na I i II piętrze oraz zostało zakupione nowe wyposażenie wielu pracowni. Zwracam się do naszych uczniów o poszanowanie naszego wspólnego dobra - spędzacie tu wiele godzin i lat, niech służy ono następnym pokoleniom. Pierwsze dni nauki wymagały będą prac porządkowych w szkole- proszę Was o czynne włączenie się w te działania.

Zachęcam wszystkich do wytężonej pracy i nauki do dania z  siebie wszystkiego, tak aby nasza szkoła cieszyła się uznaniem społeczności łomżyńskiej, byśmy w nauce, kulturze, sporcie osiągali jak najwyższe noty. Życzę wszystkim, by ten nowy rok szkolny pozostał na długo w naszej pamięci, by spełniły się nasze plany i marzenia. Życzę również wiele radości, uśmiechów podczas nowego roku szkolnego 2009/2010.

 

Aneta Wiktorzak
wt, 08 września 2009 13:18
Data ostatniej edycji: cz, 02 kwietnia 2015 07:28:07

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę