Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Co drugi z dyplomem w garści...

Z ponad 8 tysięcy absolwentów zawodówek, techników i szkół policealnych przystępujących w tym roku do egzaminu zawodowego pomyślnie zdało go nieco ponad 4,5 tys. Jak wynika z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży z egzaminami o wiele lepiej poradzili sobie absolwenci zawodówek. Tu dyplom otrzymało ponad 72% przystępujących do egzaminu. W technikach i szkołach policealnych współczynnik ten wyniósł jedynie 53,5%.

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe w roku 2009 r. odbywały się czerwcu. Przystępowali do niego absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, w których zajęcia dydaktyczno-wychowawcze skończyły się w kwietniu i w czerwcu. Z województwa podlaskiego do organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, po zasadniczej szkole zawodowej przystąpiły 1394 osoby, a po technikum i szkołach policealnych 6617 osób (dane dotyczą zdających egzamin po raz pierwszy i kolejny).

W śród absolwentów zawodówek najwięcej starało się o dyplom potwierdzający ich uprawnienia w wykonywaniu zawodu kucharz małej gastronomii. Z 333 osób przystępujących do egzaminu pomyślnie zdało go 262 absolwentów. Kolejny w popularności był mechanik pojazdów samochodowych. Tu zdawalność była mniejsza. Z 267 chętnych dyplom dostało tylko 174.
Wśród absolwentów techników najwięcej przystąpiło do egzaminu zawodowego technik rolnik – 813 osób. Zdało go jednak tylko 438, czyli zdawalność w tym wypadku wyniosła 53,9%. Nieco lepiej poszło starającym się o duplom z zawodu technik ekonomista. Z 614 zdających dyplom otrzymało 380 osób.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę