Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@
tekst sponsorowany

Dobra szkoła to szansa na przyszłość... i okno na świat

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych dobiega końca. Niestety większość absolwentów gimnazjów nie dostanie się do szkoły o której marzyła... Teraz jednak można jeszcze raz się zastanowić i wybrać może nawet lepiej. Nowo tworzone Technikum Informatyczne przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży, które z sukcesem zakończyło nabór do jednej klasy, chce uruchomić także drugą klasę.

- Ta szkoła będzie inna niż wszystkie, choć tak jak wszystkie szkoły powszechne jest bezpłatna  – mówią zgodnie Bożena Święszkowska i Tadeusz Zaremba  twórcy Technikum Informatycznego przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży.
Nowa szkoła skierowana jest do pasjonatów informatyki. Nauczycielami przedmiotów z tym związanych maja być wykładowcy akademiccy.
- W tworzeniu tej szkoły wykorzystaliśmy wszystko co udało się wypracować przez 14 lat macierzystej uczelni – mówi Święszkowska. - Bazą szkoły będzie wydział informatyki WSA, a nauczycielami wykładowcy akademiccy nie tylko od nas, ale także z Uniwersytetu w Białymstoku, Politechniki Białostockiej i Uniwersytetu Warszawskiego - podkreśla.  
Technikum Informatyczne przy WSA gwarantuje nie tylko kontakt że środowiskiem informatycznym, ale także najwyższy poziom nauki i dobre przygotowania do matury.
- Dobra matura to szansa  na przyszłość młodego człowieka – my to wiemy – podkreśla Tadeusz Zaremba, dyrektor Technikum Informatycznego. -  Z przyjemnością informuję, że przedmioty ogólnokształcące w Technikum Informatycznym będą prowadzili najbardziej przyjaźni uczniom nauczyciele z najbardziej obleganych przez gimnazjalistów łomżyńskich szkół – dodaje.

Szkoła już ma ponad 20 uczniów, czyli wypełnioną jedną klasę. Teraz chce uruchomić także drugą. Podania ciągle można składać w punkcie rekrutacyjnym w gmachu WSA przy ul. Studenckiej 19 (d. Wojska Polskiego 161). 

Pewną zachętą dla uczniów nowej szkoły może być także prezent jaki przygotował dla nich prof. Roman Engler, rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.
- Każdy uczeń ma otrzymać w prezencie komplet podręczników, które później, po skończeniu pierwszej klasy zostawi w bibliotece uczelnianej – mówi Bożena Święszkowska. - To duże ułatwienie dla rodzin uczniów, bo taki komplet kosztuje 500 - 600 zł, a zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na inne wydatki – dodaje.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę