Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Uczniowie klasy IB wystawili sztukę pt. „W kręgu zła”.

W dniach 12 i 13.05.2009r. w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży uczniowie klasy IB LO ZSEiO nr 6 Łomży wystawili sztukę pt. „W kręgu zła”. Spektakl opowiada historię chłopca, którego ciekawość doprowadziła do śmierci. Chcąc poznać przyszłość zainteresował się magią, spirytyzmem. Główny bohater - Dawid w konsekwencji swoich zainteresowań został opętany przez demony. Chłopiec walczył ze złem, które w nim tkwiło. Z każdym dniem czuł się coraz gorzej. Rodzina i przyjaciele, mimo, że bali się tego, starali się pomóc Dawidowi. Z pomocą przyszedł ksiądz, który od razu zdał sobie sprawę z powagi sytuacji. Robił wszystko by wyleczyć Dawida z opętania. Za zgodą diecezji przeprowadził nawet egzorcyzm. Chłopca jednak nie przeżył, zmarł.

 

Przedstawienie to miało na celu ukazanie problemów, które dotykają coraz częściej młodych ludzi. Wejście w kontakty ze zmarłymi niesie za sobą straszliwe konsekwencje. Młodzież  nie  zdaje  sobie sprawy  z ryzyka jakiego się podejmuje.

Przesłaniem sztuki jest również ostrzeżenie przed takimi praktykami. Nie należy zajmować się sprawami, które wykraczają poza sferę ludzką, a są w gestii Boga.

Mam nadzieję, że przedstawienie choć w pewnym stopniu przyczyniło się do uświadomienia widzom, że takie historie zdarzają się naprawdę.

Chciałem w ten sposób przestrzec również i być może zapobiec takim praktykom. Ile osób musi się przekonać na własnej skórze i doświadczyć tak potwornego zła.

Osoby biorące udział w przedstawieniu:
Dawid – Paweł Leszczyński
Matka – Emilia Majewska
Ania -  Ewelina Potocka
Iza (przyjaciółka Dawida) – Beata Pogonowska
Michał (przyjaciel Dawida) – Cezary Popielarczyk
Lekarz – Mateusz Prokopiuk
Ksiądz – Alan Brzozowski
Dyrektorka – Natalia Konopka
Nauczycielka – Magda Pyć
Muzyka: Marlena Łada
Efekty świetlne:
Mateusz Sawicki, Michał Btalion

 

Przygotował:Dyrektor Krzysztof Domalewski

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Aneta Wiktorzak
cz, 04 czerwca 2009 14:03
Data ostatniej edycji: cz, 02 kwietnia 2015 07:25:13

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę