Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Łomżyńskie nastolatki królują w stolicy

Główne zdjęcie
Od lewej: juror Elżbieta Zapendowska, Łukasz Lipski, Radek Pietrzak, Dawid Litwiński, Ewa Rutkowska, Marcin Wincenciak, Ania Archacka i juror Grażyna Łobaszewska na festiwalu Ten Ton

Urocze, rozśpiewane i spontaniczne nastolatki Studia Piosenki PopArt z Łomży bardzo dobrze pokazały się warszawskiej publiczności w niedzielę. Wokalistki i wokaliści PopArtu wystąpili na wieczornym koncercie, będącym zwieńczeniem festynu Dziecięca Stolica, który przez cały dzień odbywał się przed Pałacem Kultury i Nauki. Występ Studia Piosenki PopArt w finale Dziecięcej Stolicy był nagrodą za zdobyte wcześniej zwycięstwo na Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Ten Ton w Warszawie.

Na scenie przed Pałacem Kultury i Nauki łomżyniacy wystąpili po godz. 19. Studio Piosenki PopArt wykonało „Podaruj mi trochę słońca” z repertuaru nieistniejącej już grupy Bemibek. „Pamiętaj mnie” z repertuaru Kombi zaśpiewał Dawid Litwiński, zaś Łukasz Lipski - „To, co mam” z repertuaru Lady Pank.
- Bardzo dużo osób pogratulowało nam występu, mówiąc, że byliśmy najlepszym wykonawcą tego koncertu – mówi założyciel i instruktor PopArtu Bernard Karwowski. - Osobiście także uważam, że był to jeden z najlepszych występów PopArt. 
Świeżością interpretacji piosenki z repertuaru grupy Bemibek „Podaruj mi trochę słońca” wychowankowie Bernarda Karwowskiego zachwycili wczoraj nie tylko setki warszawiaków, ale i wcześniej profesjonalne jury festiwalu Ten Ton, w którym zasiadły: znana z programów „Idol” i „Jak oni śpiewają” pedagog śpiewu Elżbieta Zapendowska, wokalistka jazzowa Grażyna Łobaszewska i piosenkarka Joanna Zagdańska.
- Szukałem długo pomysłu, jak atrakcyjnie i oryginalnie zaprezentować naszą grupę – wspomina Bernard Karwowski, instruktor śpiewu w MDK-DŚT w Łomży i założyciel w 1995 r. Studia Piosenki PopArt, które triumfowało na tegorocznym festiwalu Ten Ton w stołecznym Ośrodku Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży Dorożkarnia. - Podczas eliminacji wykonaliśmy „Podaruj mi trochę słońca” z pochodzącym z Łomży studentem Akademii Muzycznej w Warszawie Pawłem Lipskim, który nam akompaniowal na fortepianie, a nasza młodzież grała na instrumentach perkusyjnych. Opracowałem nową aranżację wokalną: dotyczyła ona zharmoniowania pięciu głosów w chórkach, które zastępowały sekcję dętą. Poza tym, fragment utworu wykonaliśmy pastiszowo, w swingu, a la Manhattan Transfer. 
Laureaci czwartej edycji festiwalu Ten Ton wykonywali podczas niedzielnego koncertu piosenki znanego autora tekstów Marka Dutkiewicza. Przypomnijmy, że łomżyniacy wszystkie nagrody Ten Ton zdobyli w kategorii „uczniowie gimnazjów”. Pierwsze miejsce wyśpiewał sekstet Studia Piosenki PopArt w składzie:Ewa Rutkowska, Natalia Archacka, Łukasz Lipski, Radek Pietrzak, Marcin Wincenciak i Dawid Litwiński, których wzmocnił w niedzielę w koncercie galowym Tomasz Wiśniewski. Ponieważ w tym roku nie było podziału na zespoły i solistów, dwa równorzędne trzecie miejsca w kategorii gimnazjalistów zajęli Dawid Litwiński („Pamiętaj mnie” Kombi) i Łukasz Lipski („Niech moje serce kołysze ciebie do snu” Krystyny Prońko).
- Podczas koncertu galowego wykonawcy występują z zespołem znakomitych muzyków, z którymi współpracuje Kayah, Justyna Steczkowska czy Teatr Roma, sama czołówka krajowa - entuzjazmuje się Bernard Karwowski. - Specjalnie dla nas kierownik muzyczny Dorożkarni, pianista, aranżer i producent Jacek Piotrowski, biorąc pod uwagę moje sugestie, przygotował akompaniament dla zespołu instrumentalnego, który nam wczoraj towarzyszył.
PopArt jako zespół na festiwalu Ten Ton jest bezkonkurencyjny: w pierwszych dwóch konkursach, gdzie śpiewano piosenki Jacka Cygana, zwyciężył dwukrotnie. Podczas trzeciej edycji festiwalu, gdy śpiewano piosenki Seweryna Krajewskiego i zniknął podział na solistów i zespoły, pierwszy był Łukasz Lipski, a PopArt drugi. W tegorocznej czwartej edycji znowu wygrał PopArt.

Mirosław R. Derewońko


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę