Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.radio.bialystok.pl

Ranking szkół wyższych

Uniwersytet Medyczny - najlepszy spośród białostockich uczelni publicznych. Tak wynika z rankingu szkół wyższych ogłoszonego przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy". W rankingu uczelni niepublicznych dobrze wypadły szkoły w Łomży. Wśród tych licencjackich - na 8. miejscu (wśród blisko 80 szkół) znalazła się Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Jańskiego w Łomży, wśród magisterskich - 18. miejsce (na 100 ocenianych) zajęła Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży. PWSIiP w Łomży też wypada nieźle. Wśród pwsz-tów (oceniana pierwszy raz bo do rankingu wchodzi się po zakończeniu cyklu kształceni) uplasowała się na 12 miejscu, czyli w połowie stawki.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku znalazł się w nim na 23. miejscu spośród 90 ocenianych uczelni (rok temu był na 18.). Uniwersytet w Białymstoku zajął 47. miejsce, a Politechnika Białostocka uplasowała się na 53. pozycji.

Najlepszy w kraju jest - tak jak przed rokiem - Uniwersytet Jagielloński, tuż przed Uniwersytetem Warszawskim. Trzeci w rankingu jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę