Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Program „MAM HAKA NA RAKA”

W tym roku Dzień Kobiet w szkole był inny niż zwykle. Połączony został z działalnością uczniów w ramach programu „MAM HAKA NA RAKA” Było więc dla ducha i dla ciała. W programie udział biorą uczniowie klasy IIB LO: Dąbkowska Klaudia Jastrzębska Elżbieta Konopka Paulina Popielarczyk Cezary Opiekun Agnieszka Okulicz-Kozaryn

 

Program „MAM HAKA NA RAKA” jest ogólnopolskim programem kierowanym do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych

Celem programu jest wykształcenie w społeczeństwie postaw prozdrowotnych, a także zmiana nastawienia  wobec chorób nowotworowych: spowodowanie, by przestali uciekać od problemu, a zamiast tego zapobiegali chorobie poprzez odpowiednią profilaktykę.

W ramach programu uczniowie przeprowadzili zajęcia w klasie I i II LO, opracowali prezentację oraz  zorganizowali wystawę plakatów  dotyczących  profilaktyki chorób nowotworowych.

Podczas apelu z okazji Dnia Kobiet zaprezentowali scenkę przedstawiającą oddziaływanie jednego z czynników rakotwórczych - dymu tytoniowego – na prawidłowo funkcjonujące komórki organizmu człowieka. Przeprowadzili też quiz o tematyce nowotworowej wśród chętnych uczestników apelu. Wręczone zostały nagrody książkowe za najlepsze plakaty. Na koniec uczniowie rozdali ulotki informujące o symptomach choroby oraz … raczki…  z życzeniami aby kontakt z rakiem ograniczył się tylko do cukierków.

Przygotowała:

mgr Agnieszka Okulicz - Kozaryn

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Aneta Wiktorzak
pon, 23 marca 2009 13:48
Data ostatniej edycji: cz, 02 kwietnia 2015 07:10:03

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę