Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 17 czerwca 2021 napisz DONOS@

Mundurowi od nas demonstrowali w Gdańsku

Około 200 pracowników służb mundurowych z województwa podlaskiego wzięło udział w gdańskiej manifestacji przeciw zapowiadanym przez MSWiA zmianom przepisów emerytalnych. Przed Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku zgromadziło się około trzech tysięcy policjantów, strażaków i a także pracowników straży granicznej i więziennej. W tej grupie jest także co najmniej kilkunastu mieszkańców Łomży. Kilka tysięcy funkcjonariuszy i strażaków w czwartek demonstrowało także w Krakowie.


Przygotowywany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji projekt ustawy zakłada, że prawo do emerytury mają nabywać funkcjonariusze, którzy przepracowali w służbie co najmniej 25 lat, i ukończyli 55 lat i Obecnie żołnierzom i funkcjonariuszom emerytura w wysokości 75% wynagrodzenia przysługuje po 28. i pół roku służby, po 15 latach wysokość emerytury wynosi 40% podstawy uposażenia.

Protestujący w Gdańsku meli ze sobą transparenty: „Ręce precz od naszych emerytur”, „W 2009 umrze policja”, „Chcemy żyć godnie”. Przed urzędem wojewódzkim rozwinęli  kilkudziesięciometrowy baner z nekrologami 120 policjantów poległych na służbie od 1990 roku.
Wręczyli wojewodzie i marszałkowi pomorskiemu petycję, w której zwracają się do premiera, aby nie wprowadzał zmian w przepisach dotyczących emerytur służb mundurowych.
210521023159.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę