Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 04 października 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Konkurs recytatorski poezji Zbigniewa Herberta

Konkurs recytatorski poezji Zbigniewa Herberta „Wyraz wyłuskany z piersi"

Konkurs recytatorski poezji Zbigniewa Herberta „Wyraz wyłuskany z piersi" 

Konkurs został zorganizowanych z okazji Roku Zbigniewa Herberta w ramach Herbertiady przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży, przy finansowym wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku oraz Prezydenta Miasta Łomża.  Wzięło w nim udział 19 uczniów gimnazjów i 39 uczniów szkół średnich z terenu Łomży i powiatu łomżyńskiego. Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów, którzy przygotowali recytację pod kierunkiem p. Jadwigi Rogalskiej i p. Izabela Haponik:

  • Grzegorz Cwalina  klasa I TA
  • Patrycja Zieja   klasa IIB
  • Ewa Truszkowska  klasa IIB
  • Katarzyna Górska  klasa I PC
  • Monika Cieszkowska klasa I PC

Recytatorów oceniała komisja w składzie: Henryk Gała (poeta, krytyk literacki i teatralny), Beata Antoniuk (aktorka Teatru Lalki i Aktora w Łomży) oraz dr Tomasz Śmigielski (historyk literatury, nauczyciel polonista).

Jury dokonując oceny recytatorów brało pod uwagę: dobór i rozumienie tekstu; oryginalność interpretacji utworu; dykcję, opanowanie tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Niestety nasi koledzy nie znaleźli się wśród laureatów, ale na pewno udział w konkursie przyczynił się do wzbogacenia zarówno ich doświadczenia jak i warsztatu recytatorskiego.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i tomiki poezji Zbigniewa Herberta.

 

Przygotowała: mgr I. Haponik

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Aneta Wiktorzak
pt, 16 stycznia 2009 10:59
Data ostatniej edycji: pon, 19 stycznia 2009 12:56:09

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę