Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Choinka z niespodzianką

W niespełna półtorej godziny pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej ustawili po południu na środku Starego Rynku w Łomży choinkę. Jest gęstsza i bardziej rozłożysta niż w minionych latach, ale niższa - mierzy ok. dziewięciu metrów – dzięki czemu nie złamią jej zimowe wichury. Przyjechała z plantacji koło wsi Uśnik w gminie Śniadowo.

Choinka jest prezentem na święta Bożego Narodzenia. Ofiarował ją Łomży i jej mieszkańcom Krzysztof Korzeniecki.
- To świerk pospolity, który tradycyjnie stawiało się niemal w każdym polskim domu – informuje Krzysztof Paluszkiewicz, zastępca kierownika ZZM, pod którego czujnym okiem sześciu pracowników mocowało się z potężnym „drzewkiem”. - W stawianiu pomógł nam dźwig. Pień umocowaliśmy na głębokości 1,20 m, więc na pewno choinka będzie stała mocno.
Wkrótce na choince ze Starego Rynku pojawią się również lampki, jakie efektownie zdobią już jej iglastą sąsiadkę koło lodowiska na pl. Niepodległości. Pięć iluminowanych, o wiele mniejszych drzewek dekoruje także Rondo Solidarności na osiedlu Południe. Na  latarniach starówki pojawiły się też świetlne dekoracje.
W sobotnie mikołajki o godz. 12 rusza sztuczne lodowisko miejskie. Uroczystemu otwarciu mają towarzyszyć taniec i dyskoteka na lodzie. Natomiast na choince ze Starego Rynku pojawi się...
- To będzie niespodzianka! - zapewnia Krzysztof Paluszkiewicz.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę