Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Studiuj budownictwo w Łomży, praktyki będziesz miał w Niemczech

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży chce uruchomić nowe kierunki studiów. W tej chwili w trakcie oceny Państwowej Komisji Akredytacyjnej jest wniosek uczelni m.in. o zgodę na uruchomienie studiów inżynierskich o specjalności budownictwo ogólne. Studia te miałyby ruszyć już w przyszłym roku, a studenci WSA mają odbywać zajęcia praktyczne w najnowocześniejszych laboratoriach w Akademii w Glachau w Niemczech.


Jak informuje Bożena Święszkowska z Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży rektor uczelni prof. dr hab. Roman Engler przed kilkoma dniami podpisał umowę o współpracy pomiędzy uczelniami z rektorem Akademii Technicznej w Glachau (Niemcy). Dzięki temu porozumieniu studenci nowego kierunku studiów w WSA – budownictwa (studia inżynierskie, o  specjalności budownictwo ogólne) będą odbywali zajęcia praktyczne w najnowocześniejszych laboratoriach konstrukcji budowlanych i klimatyzacji w Niemczech w Akademii w Glachau. Wniosek uczelni o uruchomienie budownictwa jest już w trakcie oceny Państwowej Komisji Akredytacyjnej. W WSA są w trakcie organizacji są również dwa kolejne kierunki kształcenia: Fizjoterapia i Lingwistyka stosowana Są to studia I stopnia, licencjackie. Planowany termin uruchomienia to październik 2009.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę