Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 03 marca 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Wspomnienia maturzystów z wycieczki i Pielgrzymki na Jasną Górę

W dniach 22 – 24.10.2008r. klasa IIIPA uczestniczyła w wycieczce: Kraków, Zakopane, Częstochowa. Wyjechaliśmy wcześnie rano w środę do Krakowa. Przy pięknej pogodzie zwiedzaliśmy ten historyczny gród. Byliśmy na Wawelu, w Kościele Mariackim i na Starym Rynku. Mogliśmy złożyć hołd wielkim Polakom: Józefowi Piłsudskiemu, Tadeuszowi Kościuszce, księciu Poniatowskiemu i wielu innym, których szczątki spoczywają w podziemiach Katedry Wawelskiej. Niesamowite przeżycie – mieć świadomość, że te miejsca były świadkami wielu doniosłych wydarzeń w historii.

Wieczorem dojechaliśmy do Bukowiny Tatrzańskiej na nocleg w pięknym ośrodku Stasinda.  Spaliśmy bezpiecznie pod czujnym okiem „Janosika”. Zakopane przywitało nas deszczem. Nie dało się zrealizować w pełni planów. Pani przewodnik wyjaśniła, że taka pogoda zawsze jest po halnym. Zwiedziliśmy skocznie narciarskie, Muzeum Tatrzańskiego   Parku Narodowego, wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę. Widoki były marne z powodu mgły. W piątek po śniadaniu ruszyliśmy do Częstochowy. Dotarliśmy tam około południa. Z przewodnikiem zwiedziliśmy muzeum Jasnogórskie, skarbiec, a co odważniejsi mogli wejść na wieżę (310 schodów) skąd roztaczał się piękny widok na miasto i okolice. Do godz. 1630 mieliśmy czas wolny więc kto chciał mógł pomodlić się w samotności, zamówić mszę w różnych intencjach, przygotować się duchowo do obchodów, które miały się rozpocząć drogą krzyżową prowadzoną przez  s. Marię Sieczkę. O godz. 1900 biskup Tadeusz Bronakowski celebrował mszę dla maturzystów. Prosił ich by żyli i postępowali zgodnie z przykazaniami i sumieniem, dokonywali mądrych wyborów. O godz. 2100 uczestniczyliśmy w Apelu w kaplicy cudownego obrazy Matki Bożej. Po apelu, ubogaceni duchowo, pełni nowych nadziei ruszyliśmy w drogę powrotną do Łomży. Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć o bardzo dobrej organizacji wycieczki. Wszystko było dopięte na „ostatni guzik”.  Biuro podróży „Sośniny” z Ostrołęki spisało się na medal.

Podziękowania też należą się naszej koleżance Beacie Kurpiowskiej z stronę organizacyjną wycieczki, wychowawcy  Panu prof. Michałowi Polkowskiemu za to, że jest i Panom dyrektorom: P. Drożynerowi i K. Domalewskiemu, którzy troskliwie opiekowali się nami.                                                                                         

  Uczestnicy

Artykuł przygotował Dyrektor Krzysztof Domalewski

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Aneta Wiktorzak
wt, 04 listopada 2008 14:45
Data ostatniej edycji: wt, 04 listopada 2008 15:07:23

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę