Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 27 września 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Dzień Edukacji Narodowej

„...Fizycy i matematycy, poloniści i biologowie pochwałę Waszej pracy śpiewam gorącym słowem” Trudno powiedzieć czy „Wiersz o wielkiej wdzięczności” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, z którego pochodzi powyższy fragment powstał akurat z okazji Dnia Nauczyciela, lecz na pewno utwór ten kojarzy się z akademiami z tej okazji. Jak co roku w połowie października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, będąca okazją, aby wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty przekazać słowa uznania i wyrazy szacunku wyrazy uznania za trud i poświęcenie w codziennej pracy z wychowankami. Jak ciężka i trudna to praca, wiedziano już przed wiekami,. tworząc popularne przysłowie: „Komu nieba były wrogiem, czyniły go pedagogiem”

         Część oficjalną uroczystości rozpoczął Dyrektor Szkoły, Paweł Drożyner. Podziękował nauczycielom za odpowiedzialność, upór i dążenie do osiągania jak najlepszych wyników dydaktycznych i wychowawczych, bo to w przyszłości procentuje w postaci dobrze wykształconego i mądrego społeczeństwa. Złożył wszystkim pracownikom oświaty życzenia zdrowia, pogody ducha, zadowolenia z wykonywanej pracy, szczęścia i wszelkiej pomyślności w realizacji swoich celów i zamierzeń.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej były okazją do wręczenia zasłużonym nauczycielom nagród i odznaczeń przyznawanych za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej. Nagrody  Dyrektora Szkoły otrzymali

 • Zastępca dyrektora mgr Krzysztof Domalewski
 • Zastępca dyrektora mgr Wojciech Mioduszewski
 • mgr Roman Sarnacki
 • mgr Barbara Jałbrzykowska
 • mgr Andrzej Drozdowski
 • mgr Jan Krysiuk
 • mgr Michał Polkowski
 • mgr Michał Bąkowski
 • mgr Małgorzata Rogalska
 • mgr Grażyna Mirkowska

Część artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie klasy II TA pod kierunkiem wychowawczyni p. Ewy  Walewskiej i zastępcy dyrektora p. Wojciecha Mioduszewskiego. Uczniowie słowami poetów starali się wyrazić wdzięczność pedagogom za „dar najpiękniejszy – za wiedzę”. Młodzież z zespołu muzyczno - wokalnego działającego w naszej szkole pod opieką zastępcy dyrektora. Krzysztofa Domalewskiego ubarwiła akademię pięknymi, lirycznymi piosenkami. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Tak w naszej szkole przebiegała uroczystość z okazji  rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Natomiast w sali koncertowej Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej odbyły się obchody święta wszystkich pracowników oświaty zorganizowane wspólnie przez Podlaskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Łomża.  „Podczas uroczystości pracownikom oświatowym wręczone zostały przez Wicewojewodę Podlaskiego Wojciecha Dzierzgowskiego wysokie odznaczenia Państwowe i ministerialne. Swoje nagrody i wyróżnienia wręczyli również Podlaski Kurator Oświaty Jerzy Kiszkiel oraz Prezydent Miasta Łomża Jerzy Brzeziński.

Łącznie wręczonych zostało 88 odznaczeń, nagród i wyróżnień.
Swoją obecnością uroczystość zaszczycili m.in. J.E. ks Bp Tadeusz Bronakowski, członek Zarządu Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek, Prezes Zarządu ZNP w Łomży Aleutyna Kołos, Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży Waldemar Kurpiewski, Komendanci Policji i Straży Pożarnej, reprezentanci Posłów na Sejm RP, radni Rady Miejskiej Łomży na czele z jej przewodniczącym Wiesławem Grzymałą oraz oczywiście liczne grono nauczycieli i uczniów. Uroczystości uświetniły występy uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży.”


Przedruk ze strony Urzędu Miasta Łomży http://www.um.lomza.pl/index.php?wiad=1317

Podczas  uroczystości zostali wyróżnieni również nasi nauczyciele.
Nagrodę II stopnia Ministra Edukacji Narodowej otrzymał Dyrektor Paweł Drożyner.
Medale Komisji edukacji Narodowej otrzymali:
 • mgr Sylwia Wądołowska
 • mgr Elżbieta Ogonowska
 • mgr Małgorzata Skrodzka
 • mgr Magdalena Salamońska
 • mgr Grażyna Mirkowska
Nagrody Prezydenta Miasta otrzymały:
 • mgr Elżbieta Jastrzębska
 • mgr Agnieszka Okulicz-Kozaryn
 Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ! 

Artykuł przygotowała: p. Izabela Haponik oraz p. Ewa Walewska

  
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Aneta Wiktorzak
pt, 31 października 2008 12:33
Data ostatniej edycji: wt, 04 listopada 2008 14:42:57

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę