Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Prezydenckie decyzje w sprawie „drzewnej” uchylone

Główne zdjęcie
Prezydent Jerzy Brzeziński

Dwie prezydenckie decyzje dotyczące siedziby Zespołu Szkół Drzewnych w Łomży zostały uchylone przez organy nadzorcze. Jedną z tych decyzji prezydent Jerzy Brzeziński wygaszał zarząd dyrektora drzewnej nad dotychczasową siedzibą szkoły, a drugą przekazywał szkole jedno piętro w budynku warsztatów przy ul. Sikorskiego. Teraz obie prezydenckie decyzje trafiają do kosza, bo jedną z nich uchylił wojewoda podlaski, drugą Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

Przypomnijmy sprawa dotyczy wyprowadzki Zespołu Szkół Drzewnych z zajmowanego od dziesiątków lat budynku w centrum miasta w związku z zamiarem przekazania go pod nową siedzibę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Niestety póki co nie bardzo wiadomo gdzie szkoła miałaby się wyprowadzić. Prezydentowi co rusz zmieniają się koncepcje, ostatnia zakład  połączenie drzewnej z gimnazjum nr 3
W lipcu Jerzy Brzeziński najpierw wydał decyzję o wygaszeniu zarządu dyrektora szkoły odnośnie budynku przy Alei Legionów 9 - będącego dotychczasową siedzibą „drzewnej”, po czym ustanowił zarząd dyrektora szkoły nad jednym piętrem w budynku tzw. warsztatów przy ul. Sikorskiego. Obie decyzje do organów nadzorczych zaskarżyła dyrektor szkoły. Teraz obie skargi zostały uznane za zasadne, a prezydenckie decyzje uchylone w całości...  
Zgodnie z prawem strony – w tym prezydent miasta – mają możliwość skierowania spraw do sądu administracyjnego.

Dodajmy, że budynek przy Alei Legionów nie jest już budynkiem samorządu. Prezydent, realizując odpowiednia uchwałę Rady Miasta, wymienił go ze Skarbem Państwa otrzymując w zamian ok. 30 ha działek.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę