Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Szykują się na poprawkę

Blisko 3,5 tysiąca maturzystów z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego chce poprawiać maturę – wynika z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. To niemal 94% uprawnionych do tego maturzystów, którym wiosną, podczas sesji maturalnej „powinęła się noga” z jednego przedmiotu.

Poprawkowa matura odbędzie się 26 sierpnia. Uczniowie będą do niej przystępować w swoich szkołach macierzystych. Z poprawkowiczów zdecydowana większość - 3058 - będzie jeszcze raz zdawało maturę pisemną. Najpopularniejszy będzie język angielski. Tu chęć przystąpienia do poprawkowego egzaminu zgłosiło 661 osób, o 80 więcej niż z języka polskiego i o niemal równe 200 osób więcej niż - z trzeciej w tym rankingu - biologii.
- Wśród 401 maturzystów, którzy zgłosili chęć poprawki z ustnej matury także prowadzi angielski (197) przed polskim (148) - podaje Agnieszka Muzyk rzecznik prasowy OKE w Łomży.
 
Maturzyści, którzy przystąpią do sierpniowej poprawki i tym razem szczęśliwie zdadzą egzamin  świadectwa maturalne mają otrzymać 22 września.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę