Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Jacek Szymański i jego Wielka Gala

Główne zdjęcie
Dyrektor festiwalu Jacek Szymański

Rena Fujii urocza, młoda Japonka z pięknym, czystym głosem „słowika” podbiał serca publiczności XV jubileuszowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Japonka jako jedyna, podczas finałowego koncertu „zmuszona” została do bisów... - Są wydarzenia, która przechodzą do historii i takim właśnie wydarzeniem było to wykonanie - mówiła Barbara Żurowska – Sutt o zaśpiewanej przez Rena Fujii kompozycji „Spóźniony słowik” Witolda Lutosławskiego, do słów wiersza Juliana Tuwima. Koncert „Wielka Gala w Pałacu Jacek Szymański i jego goście” w parku przy dworku Lutosławskich w Drozdowie, w wielkim stylu, zakończył trwający ponad tydzień festiwal. Posłuchaj Reny Fujii „Spóźniony słowik”


Od soboty 5 lipca do niedzieli 13 lipca w ramach Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża odbyło się aż 14 koncertów. Artyści przede wszystkim ze scen Trójmiasta występowali w  Łomży, Drozdowie, ale także w Tykocinie, Jedwabnem, Nowogrodzie, Zambrowie i Łysych.

Prawdziwą perełką tegorocznego festiwalu było wystawienie opery Cyrulik Sewilski w budowanej świątyni Krzyża Świętego w Łomży. W operze Gioacchina Rossiniego rolę Rossiny rewelacyjnie zaśpiewała Rena Fujii, a w pierwszoplanowego Figaro wcielił się Grzegorz Piotr Kołodziej.

Na szczególne słowa uznania zasłużyła także „Sopocka Orkiestra Promenadowa”, która podczas wczorajszego finałowego koncertu zaprezentował namiastkę swoich umiejętności, a publiczność zachwyciła w piątek w Hotelu Zbyszko w Nowogrodzie.

XV Festiwal  Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża przeszedł do historii... Zakończyły go gromkie owacje publiczności, która w znacznej części od pierwszego do ostatniego dnia bezpośrednio śledziła festiwalowe wydarzenia. Grawertony od wicewojewody, podziękowania (...) od członka zarządu województwa i wicestarosty łomżyńskiego były tylko dodatkiem do oklasków wdzięcznej publiczności... Wdzięcznej artystom i przede wszystkim Jackowi Szymańskiemu, który od 15 lat nieustannie „przywozi” wielką muzykę do niewielkiej Łomży i maleńkiego Drozdowa. 
230804070022.gif
Foto: Dyrektor festiwalu Jacek Szymański
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę