Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Tak to słyszę...

Główne zdjęcie
Paweł Lipski

Przeboje polskiego i światowego repertuaru, a także kompozycje własne Pawła Lipskiego można było usłyszeć we wtorkowy wieczór w kościele przy klasztorze P.P. Benedyktynek w Łomży. Koncert odbył się w ramach trwającego od niedzieli XV Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża, ale był jakże innych od pozostałych... W młodych głowach i sercach muzyków – w większości studentów szkół muzycznych z różnych części kraju – ciągle gra jazz, co było słychać nawet w „Prząśniczce” Stanisława Moniuszki.

Mały przyklasztorny kościółek wypełnił się gośćmi festiwalowymi i ci co przyszli nie powinni narzekać. Młodzi muzycy grali z pasją, bawiąc się dźwiękami utworów skomponowanych przez największych... Jeżeli nawet były jakieś niedociągnięcia, to nadrabiano je tą młodzieńczą pasją. Aranżacje przygotował Paweł Lipski, wywodzący się z Łomży student drugiego roku warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. On sam zasiadł za pianinem, a towarzyszyli mu muzycy jego trio – młodszy brat Marek Lipski (gitara basowa) i Tomasz Waldowski (perkusja) oraz kwartet smyczkowy w składzie: Grzegorz Gadziomski, Leszek Dzierżęga i Michał Trzcionkowski, z którym gościnnie zagrała Katarzyna Potyńska (flet).

Koncert trwał ponad dwie godziny, a recenzją niech będzie fakt, że zakończyły go trzykrotne bisy i gromkie owacje, w których przodowali ci którzy na drozdowsko-łomżyński festiwal przyjechali aby występować na scenach.
230804070022.gif
Foto: Paweł Lipski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę