Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Jubileusz biskupa Tadeusza

Główne zdjęcie
biskup Tadeusz Zawistowski

Ksiądz biskup Tadeusz Zawistowski w najbliższą niedzielę obchodził będzie 35 rocznicę konsekracji. 29 czerwca 1973 roku w Bazylice Św. Piotra na Watykanie na biskupa wyświęcił go sam Ojciec Święty Paweł VI.


Biskup Tadeusz Zawistowski urodził się w 1930 roku w Sztabinie w pobliżu Augustowa. W wieku 25 lat został wyświęcony na kapłana, a po kolejnych 18 latach został mianowany biskupem. Jak wspomina jego konsekracja miała odbyć się w Katedrze Łomżyńskiej i miał jej dokonać Kardynał Stefan Wyszyński, ale na kilkanaście dni przed wyznaczonym terminem uroczystości na życzenie papieża Pawła VI plany zmieniono. Biskup Tadeusz Zawistowski był jednym z dziesięciu biskupów z całego świata, których 29 czerwca 1973 roku konsekrował papież w ten sposób świętujący 10-rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową.  Biskup Tadeusz Zawistowski przyjął wówczas jako swoje  zawołanie „Laus Deo - Pax hominibus”.

Dodajmy tylko, że od przyjęcia sekry biskupiej biskup Tadeusz Zawistowski  aż do początku 2006 roku był biskupem pomocniczym w Diecezji Łomżyńskiej. Od dwóch lat przebywa na emeryturze, ale w dalszym ciągu wykonuje posługę biskupią.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę