Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

II LO najpopularniejsze

Ku końcowi zbliża się nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Do środy do południa szkoły przyjmują od absolwentów gimnazjów kopię świadectwa ukończenia gimnazjum i kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie mają złożyć je we wszystkich szkołach do których wcześniej złożyli podania. Zgodnie z obowiązującą procedurą każdy uczeń mógł wskazać trzy szkoły, w których chciałby podjąć dalszą naukę. W Łomży po raz kolejny najpopularniejszą szkołą okazało się II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej. Zgłosiło się tu 372 kandydatów, choć miejsc we wszystkich klasach pierwszych jest tylko 150.

Bardzo dużą popularnością cieszą się klasy z rozszerzonym nauczaniem języków obcych VI Liceum Ogólnokształcącego przy Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, oraz klasa o profilu policyjnym w IV Liceum Ogólnokształcącym działającym w ramach Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Tu na jedno miejsce jest dwóch kandydatów. Więcej kandydatów niż miejsc jest również w I LO im. Tadeusza Kościuszki. W uznawanej za prestiżową  szkole przy ul. Bernatowicza 210 kandydat rywalizuje o 180 miejsc.
W tym roku zdecydowanie mniejszą popularnością cieszy się natomiast III LO.  W tej chwili jest tu o 36 miejsc wolnych więcej niż potencjalnych kandydatów.
Ze szkół technicznych najpopularniejsze są klasy kształcące w kierunkach: budownictwo, technik pojazdów samochodowych, informatyka, ekonomista.
Dodajmy, że pierwsze listy przyjętych szkoły ogłoszą w czwartek, po czym uczniowie będą mogli ostatecznie wybrać szkołę w której chcą się dalej uczyć – składając do niej oryginał dokumentów. Mają na to czas do 30 czerwca do godz. 15.00. Następnie, zgodnie z procedurą, szkoły ogłaszają listy wolnych miejsc, a w dniach 2 - 3 lipca będzie prowadzony nabór uzupełniający. Rekrutacja zakończy się dopiero w czwartek 3 lipca. Tego dnia o godz. 15.00 szkoły ogłoszą ostateczne listy przyjętych.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę