Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Zaczęli później, kończą wcześniej...

Ponad 10 tysięcy dzieci i młodzieży w samej Łomży i ponad 5 mln w całym kraju kończy dziś szkołę i zaczyna wakacje. Jeszcze trzeba tylko odebrać świadectwo... Rok szkolny 2007/2008 przejdzie do historii polskiej oświaty i to nie tylko za sprawą mundurków, w których uczniowie podstawówek i gimnazjów musieli chodzić przez ostatnie 10 miesięcy, ale także dlatego, że ten rok szkolny był krótszy niż poprzednie... Rozpoczął się dopiero 3 września, a kończy już dziś – czyli 20 czerwca.

SP 4 - najmłodsze klasy odebrały świadectwa
SP 4 - najmłodsze klasy odebrały świadectwa

W nowym roku już tak nie będzie. Uczniowie pójdą do szkoły tradycyjnie 1 września.... Nie koniecznie też idąc do szkoły będą musieli zakładać mundurki. W ubiegłym tygodniu nowelizując ustawę o systemie oświaty Sejm zdecydował, że o tym, czy uczniowie będą musieli nosić w szkołach jednolite stroje, będzie decydował dyrektor placówki, po zasięgnięciu opinii m.in. samorządu uczniowskiego. Szkoły, które nie wprowadzą obowiązku noszenia jednolitych strojów, będą jednak musiały w swoim statucie określić zasady ubierania się uczniów na terenie szkoły.
Teraz jednak chyba nikt o tym nie myśli..., bo ważniejsze są wakacje. Aby je zacząć trzeba jeszcze tylko odebrać świadectwo...  Rano we wszystkich szkołach odbędą się uroczyste apele, na których zostaną podsumowane osiągnięcia uczniów z minionych 10 miesięcy nauki.

W specjalnym liście na koniec roku szkolnego Jerzy Kiszkiel Podlaski Kurator Oświaty przekazał nauczycielom wyrazy uznania i podziękował „za profesjonalizm i zaangażowanie, z jakim realizowaliście swoje obowiązki”. Zwracając się do uczniów kurator napisał: „Rozumiem entuzjazm, z jakim witacie wakacje, bo są piękną nagrodą za cały okres rzetelnej i sumiennej nauki. Gratuluję Wam zdobytych osiągnięć i życzę udanych, beztroskich wakacji, które wzmocnią Was i napełnią optymizmem. Wzmocnieni taką energią, bezpiecznie wracajcie do szkoły. Do zobaczenia we wrześniu.”

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę