Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

W Piątnicy rozpoczęły się obrady „grupy roboczej mleko” 38. Światowego Kongresu Rolników

Kongres po raz pierwszy odbywa się w Polsce, a obrady przedstawicieli organizacji z całego świata zrzeszonych w Światowej Federacji Producentów Rolnych, podzielonych na pięć grup zainteresowań, odbywają się w różnych częściach kraju. Do Piątnicy przyjechało kilkudziesięciu delegatów zajmujących się światowym rynkiem mleka.

sala obrad w kompleksie Baranowski
sala obrad w kompleksie Baranowski
W imieniu organizatorów Kongresu delegatów powitała Bogumiła Roszczyk- Parzych wiceprezes Regionalnego Związku Rolników w Łomży. Podkreślała, że Piątnica nie przypadkiem została wybrana na miejsce spotkania grupy mlecznej Kongresu.
- Nie wiem czy Państwo wiecie, że co trzeci litr polskiego mleka produkowany jest właśnie w regionie Łomży – mówiła do delegatów Parzych.
Owocnych obrad delegatom życzył wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski. On także podkreślał, że jest to region mlekiem płynący.
Obradom rolników z całego świata przysłuchuje się grupa rolników i samorządowców z regionu. Tomasz Gietek prezes Podlaskiej Izby Rolniczej podkreśla, że ich obecność na ziemi łomżyńskiej to przede wszystkim promocja regionu.   
- Tak jak dla nas Afryka czy Australia są egzotyczne i ciekawe, tak też dla tych delegatów my jesteśmy taką atrakcją – mówił.
Tomasz Gietek podkreślał, że choć nie wie czy obrady w Piątnicy przyniosą jakieś wymierne korzyści, to on liczy na wymianę doświadczeń i podzielenie się przez uczestników informacjami o tym jak wygląda i jak regulowany jest rynek produkcji mleka w państwach z których przyjechali.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę