Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Uroczystość pożegnania absolwentów

„Jak blask słońca oświetla wnętrze komnaty, tak nauka rozświetla umysł” Wang Chang Uroczystość pożegnania absolwentów W dniu 25 kwietnia 2008r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pożegnania uczniów kończących szkołę. Mury „Ekonomika” opuściło 220 absolwentów, którzy uczyli się w siedmiu klasach. Było to dla nich i całej społeczności szkolnej wydarzenie szczególnej rangi. Oto kolejni absolwenci podejmą zmagania z prawdziwym, dorosłym życiem.

Spotkanie otworzył dyrektor, Paweł Drożyner. Powitał szczególnie ciepło uczniów kończących szkołę, a także przybyłego  na uroczystość gościa – Naczelnika Wydziału Oświaty, Wojciecha  Kowalika. Dyrektor dokonał  podsumowania pracy w ciągu trzech lat nauki, w jego słowach skierowanych do młodzieży nie zabrakło też  refleksji, zadumy i życzeń powodzenia na trudnych ścieżkach dorosłości.  Jak co roku z rąk Dyrektora odebrali świadectwa szkolni prymusi. Trzynastu absolwentów zostało udekorowanych złotymi tarczami za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe sprawowanie. Nie zabrakło też laurów dla sportowców, których w „Ekonomiku” nie brakuje. Najlepsi z nich otrzymali pamiątkowe statuetki.

W części oficjalnej głos zabrała także przedstawicielka Rady Rodziców, p. Lendzioszek. Podziękowała ona Dyrekcji i nauczycielom szkoły za pracę nad kształtowaniem charakterów i postaw dzieci, za poświęcony im czas i wysiłek, za to, że mogli zdobywać wiedzę w życzliwej atmosferze.

            W imieniu wychowawców klas maturalnych słowa pożegnania skierowała do absolwentów p. Izabela Haponik. Przypomniała w swoim wystąpieniu myśl wielkiego Polaka Jana Pawła II „Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość…” Wyraziła przekonanie, że trud oddzielenia światła od ciemności, który podjęli nauczyciele i wychowawcy zaowocuje tym, że jako dojrzali już ludzie ich wychowankowie będą podążać tylko jasnymi ścieżkami. 

            Głos zabrał także przedstawiciel absolwentów, uczeń klasy IV TB, Michał Perkowski. Podziękował nauczycielom  za trud niesienia wiedzy, za wpojenie młodzieży podstawowych zasad uczciwego postępowania i właściwego patrzenia na świat

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości rozpoczęła się akademia przygotowana przez uczniów klasy III TA pod kierunkiem p. Izabeli Haponik.  Młodzież podziękowała absolwentom  za wspólne lata spędzone razem w murach szkoły. Życzyła jednocześnie, by omijały ich troski, smutki i zwątpienia, a wyniki egzaminów maturalnych były jak najwyższe.

            Uroczystość zakończył występ naszego szkolnego showmana, Michała Perkowskiego, który przez cztery lata nauki w „Ekonomiku” ubarwiał swoim śpiewem wszystkie uroczystości. Dziś także wzruszył, rozbawił a przede wszystkim zachwycił wszystkich swoim wystąpieniem.

            Ostatniemu spotkaniu uczniów i nauczycieli towarzyszyło niekłamane wzruszenie. Na pewno wielu z absolwentów po latach wspomni z rozrzewnieniem chwile spędzone w szkole….Wszystkim im życzymy powodzenia na maturze!!!

 

Artykuł przygotował mgr Izabela Haponik.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Aneta Wiktorzak
pon, 19 maja 2008 13:08
Data ostatniej edycji: pon, 19 maja 2008 13:17:01

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę