Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Bez stresu napiszą maturę

Łomża. To już ostatni dzwonek, by zacząć uczyć się do matury. Jednak są już tacy, co indeks na wyższą uczelnię mają w kieszeni. Artykuł z "Gazety Współczesnej" z 17 kwietnia 2008r.

Dobrymi wynikami i ciężką pracą wywalczyli już przepustki na wyższe uczelnie. Gdy ich koledzy z niepokojem przygotowują się do matury, oni z uśmiechem oczekują końca szkoły i upragnionych wakacji, a o najważniejszym egzaminie w życiu nie myślą, bo dla nich to czysta formalność.

Błyszczą w tłumie
Poziomem wiedzy i umiejętności przewyższają swoich rówieśników często kilkukrotnie.

- Jeśli wszystko się uda, to planuję kontynuować naukę na Wojskowej Akademii Technicznej - mówi Adam Makowski, wielokrotny finalista olimpiad ekonomicznych. - Od zawsze mnie to interesowało - podkreśla.
Adam to jeden z najbardziej uzdolnionych ścisłych umysłów w ekonomiku. W ubiegłym roku był stypendystą prezesa Rady Ministrów.

- To bardzo zdolny i pracowity chłopak - podsumowuje Michał Bączkowski - nauczyciel w ZSEiO nr 6 w Łomży. - Adam chce poszerzać swoje horyzonty, a to jest gwarancją, że kiedyś osiągnie sukces - dodaje.

Pewne miejsce
Wśród łomżyńskich maturzystów są i tacy, którzy mają już zagwarantowane miejsce nawet na dwóch uczelniach wyższych.

- Bartosz Przeździecki i Marta Kijek są dwukrotnymi laureatami i mogą wybrać uczelnię swoich marzeń - mówi Albina Chojak.

Obecnie w łomżyńskich szkołach średnich uczy się kilkudziesięciu laureatów olimpiad przedmiotowych z indeksami uczelni wyższych w kieszeni, a może będzie ich jeszcze znacznie więcej. Do końca maja na terenie kraju odbędzie się jeszcze kilkanaście olimpiad i ogólnopolskich sprawdzianów wiedzy. Wszystkim
łomżyniakom życzymy połamania pióra.Bartosz J. Klepacki
Aneta Wiktorzak
pt, 18 kwietnia 2008 13:14
Data ostatniej edycji: pt, 18 kwietnia 2008 13:18:14

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę