Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Lotnisko na Topolanach daleko jak Okęcie

Budowa lotniska regionalnego w Topolanach za Białymstokiem w niczym nie ułatwi życia mieszkańcom Łomży i zachodniej części województwa podlaskiego. Jeśli we wskazanym przez władze województwa miejscu powstanie prawdziwe lotnisko łomżanie aby tam dojechać będą musieli pokonać około 120 km, czyli niewiele mniej niż na warszawskie Okęcie. Zdaniem większości „naszych” radnych sejmikowych, regionalne lotnisko powinno powstać w centralnej części województwa, bo tylko takie przyczyniać by się mogło do rozwoju gospodarczego całego regionu.

O lokalizacji regionalnego lotniska decydowano podczas ostatniej (poniedziałkowej) sesji sejmiku.  Jan Olszewski – radny PiS - zgłosił wniosek o głosowanie obok lokalizacji lotniska na podbiałostockich Krywlanach i w Topolanach, także tego projektowanego na terenie gminy Zawady. Jak argumentowano lotnisko byłoby położone w centrum województwa podlaskiego a więc byłoby lotniskiem, z którego korzystać mogliby wszyscy mieszkańcy województwa – także z Łomży i regionu łomżyńskiego. Specjalne oświadczenie popierające taką lokalizację regionalnego lotniska przesłał łomżyński poseł Lech Kołakowski, którego na sesji – ze względu ma pracę w Sejmie - nie było.
Niestety większość radnych województwa uznała, że to zły pomysł. Podczas głosowania stanowiska sejmiku w sprawie lokalizacji lotniska, za korzystną dla Łomży i regionu łomżyńskiego poprawką wprowadzającą w nim zapis aby eksperci w dalszych pracach uwzględnili także możliwość wybudowania lotniska na terenie gminy Zawady opowiedziało się sześciu radnych: Jan Olszewski, Marek Olbryś (obaj radni PiS z Łomży), Irena Berner (PiS Dolistowo), Wojciech Borzuchowski (PSL Zambrów), Janusz Krzyżewski  (LiD Suwałki) i Zbigniew Krzywicki (LiD  Białystok). „Nasi” radni rządzącej koalicji PO – PSL Jacek Piorunek (PO) i Mieczysław Bagiński (PSL) wraz z pięcioma innymi radnymi wstrzymali się od głosu, a 9 innych radnych było przeciwko.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę