Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Improperia

Już po raz ósmy w Katedrze Łomżyńskiej zabrzmią dziś wieczorem słowa „Ludu mój, ludu cóżem ci uczynił?”. Improperia czyli pieśni na adorację Krzyża Świętego wykonają: Zespół Muzyki Dawnej VOCI UNITE pod kierunkiem Katarzyny Szmitko oraz Schola Gregoriańska Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży pod kierunkiem ks. Szczepana Dobeckiego.

Słowo Improperia pochodzi z języka łacińskiego i oznacza skargi, narzekania. W Kościele są to śpiewy wykonywane podczas adoracji Krzyża Świętego. Ich podmiotem lirycznym jest Jezus Chrystus, który wisząc na krzyżu ubolewa nad odrzuceniem przez naród wybrany. Improperia od ponad pół tysiąca lat są śpiewane w Wielki Piątek w Kaplicy Sykstyńskiej. W Katedrze w Łomży będzie można usłyszeć dziś o godzinie 20.00.
210305125821.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę