Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Marsz milczenia w obronie szkoły

Kilkaset osób – uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Drzewnych – przed południem przeszło ulicami miasta w marszu milczenia w obronie szkoły. Z budynku szkoły przy Alei Legionów przemaszerowano do Katedry, po drodze przechodząc pod oknami gabinetu prezydenta miasta. Niesiono transparenty, na których było napisane m.in. „domagamy się rozsądnych decyzji”, „sprzeciwiamy się propozycjom rozbioru szkoły”i „żądamy zapewnienia nam warunków godnych człowieka”.


Dzisiaj i jutro to sądne dni w 90-letniej historii łomżyńskiej Drzewnej. Radni mają odpowiedzieć na prezydencką propozycję zamiany działki z budynkiem tej szkoły na 30 hektarów innych działek na terenie miasta. Zamiany takiej prezydent chce dokonać z wojewoda podlaskim. W budynku „Drzewnej” swą nową siedzibę znalazłaby Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, a uczniowie szkoły – zgodnie z propozycja prezydenta zostaliby przeniesieni do budynku warsztatów przy ul. Sikorskiego. I właśnie takiej zamianie sprzeciwia się społeczność szkoły, która w poniedziałek ogłosiła akcję protestacyjną w obronie Drzewnej. Ich zdaniem działania ratusza mają de facto zmierzać do likwidacji placówki.  
210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę