Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Komisja za, ale gdy...

Główne zdjęcie
budynek Drzewnej

Komisja Gospodarki Komunalnej Rady Miasta Łomża pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie zamiany budynku szkoły Drzewnej na działki o powierzchni około 30 hektarów. Wymiana dokonać miałaby się pomiędzy samorządem Łomży a wojewodą podlaskim. Radni stawiają jednak warunek, że do zamiany może dojść dopiero gdy zostanie wypracowane porozumienie w sprawie przenosin Drzewnej w nowe miejsce. Tego porozumienia póki co nie ma.

Prezydent miasta chciał przenieść Drzewną do budynku szkolnych warsztatów przy ul. Sienkiewicza, ale zdaniem społeczności szkoły ten obiekt - nawet jako tymczasowa siedziba szkoły -  nie nadaje się. Radni z Komisji Edukacji powołali specjalną podkomisję, w skład której weszli przedstawiciele rady, urzędu miasta i szkoły, która miała wypracować kompromis. Ta jak twierdzi jej przewodniczący Jan Bajno wypracowała pięć wariantów rozwiązania tego problemu, a wyboru, który z nich jest najlepszy ma dokonać cała Komisja Edukacji. Poza prezydencka propozycją przeniesienia Drzewnej do budynku szkolnych warsztatów, rozważane jest także przeniesienie jej do Gimnazjum nr 1 przy ul. Reymonta, do „Mechaniaka” przy ul. Przykoszarowej, lub do budynku po szkole medycznej przy Wiejskiej, który miasto stara się pozyskać. Jednym z wariantów jest także pozostawienie Drzewnej w budynku w którym od lat się znajduje. W tym ostatnim przypadku do zamiany z wojewodą by nie doszło. Decyzja Komisji Edukacji miałaby zapaść w przyszłym tygodniu, a 27 lutego sprawa zamiany „Drzewna na ziemię” powinna trafić pod obrady Rady Miasta.                     
Przypomnijmy, po zamianie w budynku Zespołu Szkół Drzewnych przy Alei Legionów ulokowana miałaby zostać Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę