Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Borysewicz może być i radnym i doradcą

Główne zdjęcie
Maciej Borysewicz

Maciej Borysewicz może jednocześnie być radnym Rady Miasta Łomża i doradcą wojewody – uznał wojewoda podlaski Maciej Żywno. W ten sposób rozwiał on wątpliwości łomżyńskich rajców, których część podnosiła, że obie te funkcje Borysewicz łączy bezprawnie. Wojewoda Żywno wyjaśniając tę sprawę nie omieszkał wytknąć Radzie Miasta „braku szerszej analizy przepisów prawnych” obowiązujących w Polsce.

Pod listem do wojewody z pytaniem czy radny Maciej Borysewicz łacząc funkcję radnego i doradcy wojewody nie łamie aby prawa podpisał się przewodniczący Rady Miasta, ale wcześniej o wystosowanie takiego zapytania wystąpili do niego radni z pro-prezydenckiego klubu Samorządowe Porozumienie Łomży. Radni ci podnosili że samo zatrudnienie Borysewicz na umowę o pracę w Urzędzie Wojewódzkim uczyniło go „członkiem Korpusu służby cywilnej”, a zatem powinien on zrezygnować z mandatu radnego. Pismo z łomżyńskiego ratusza do wojewody wysłano 1 lutego, a  odpowiedź wojewody nosi datę 7 lutego.
Maciej Żywno wyjaśnia łomżyńskim radnym, że stanowisko doradcy wojewody, na którym jest zatrudniony Borysewicz, „nie należy do korpusu służby cywilnej”(...) W związku z powyższym w odniesieniu do niego nie mają zastosowania przepisy zabraniające sprawowania funkcji radnego.   
Cała „(...) sprawa wywołuje moje zaskoczenie z powodu braku szerszej analizy przepisów prawnych przez Rade Miejską w Łomży. Nie wszyscy bowiem pracownicy Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, posiadają status członka korpusu służby cywilnej” - napisał radnym miasta wojewoda Żywno.  

Sam Borysewicz od początku przekonywał, że radnym i doradca wojewody jest legalnie. Podkreślał, że list i cała nagonka to forma presji jakiej jest poddawany, za to że często stawia trudne pytania władzom miasta i próbuje je rozliczać. 
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę