Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Studio Piosenki POPART i Łomżyńscy Kameraliści

„Rokendrolowe dzieciaki” ze Studia Piosenki POPART wystąpiły u boku muzyków Orkiestry Kameralnej. Podopieczni Bernarda Karwowskiego, instruktora MDK-DŚT, choć kojarzymy ich wszyscy z nieco innym repertuarem, wywiązali się - w zgodnej opinii widzów koncertu i samych muzyków ŁOK - z tego niecodziennego zadania śpiewająco.

„Nie tylko Kolędy” to niezwykły koncert, jaki odbył się 20 grudnia ubiegłego już 2007 roku w sali Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Razem z Chórem PSM I i II Stopnia w Łomży „rokendrolowe dzieciaki” towarzyszyły soliście Rafałowi Songanowi w tradycyjnych, polskich kolędach. W drugiej, bardziej „rozrywkowej” części koncertu wokaliści POPARTu, wspomagani przez muzyków sekcji instrumentalnej Studia Piosenki i oczywiście muzyków orkiestry, zaprezentowali się we własnych wersjach popularnych polskich i światowych utworów tematycznie związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
Niespodzianką były duety.  Rafał Songan i Ewa Rutkowska wzruszyli wspólnie wykonaną piękną kolędą „Lulajże Jezuniu”. Solista zaśpiewał także z inną, niezwykle utalentowaną wokalistką Studia Piosenki - Justyną Chaberek nieśmiertelne „Białe Boże Narodzenie” Irvinga Berlina.
Koncert zakończyło „Jingle Bells” zaśpiewane przez wszystkich wykonawców koncertu z bijącą na stojąco brawa łomżyńską publicznością.
Łomżyńską Orkiestrę Kameralną poprowadził jej dyrektor - Jan Miłosz Zarzycki. Orkiestrowe aranżacje do wykonywanych przez Studio Piosenki utworów specjalnie przygotowali Bogdan Szczepański - muzyk ŁOK i Paweł Lipski, student I roku Akademii Muzycznej w Warszawie, od lat związany z POPARTem.
Przygotowaniem wokalistów POPARTU i chóru do wykonania kolęd i innych utworów w układzie wielogłosowym zajęli się wspólnie kierownicy obu zespołów - Piotr Dąbrowski i Bernard Karwowski.

Fotorelacja z koncertu Jerzy Chaberek.
Foto:
Foto: Weronika Chaberek i Karolina Lenart
Foto: Rafał Songan, Jan Miłosz Zarzycki i łomżyńscy kameraliści
Foto: Rafał Songan, Jan Miłosz Zarzycki i Chór I i II Stopnia PSM w Łomży
Foto: Podopieczni Bernarda Karwowskiego wywiązali się ze swego zadania śpiewająco...
Foto: Najmłodsze rokendrolowe dzieciaki ze Studia Piosenki POPART w utworze Rockin Around The Christmas Tree
Foto: Monika Komorowska i Ewa Rutkowska
Foto: Kwartet Męski Studia POPART prezentował sie niezwykle elegancko... od lewej Radek Pietrzak, Marcin Wincenciak, Łukasz Lipski i Tomek Wiśniewski
Foto: Justyna Chaberek i Rafał Songan zaśpiewali w duecie White Christmas
Foto: Ewa Rutkowska i Rafał Songan
Foto: Dawid Litwiński, Natalia Archacka i Dawid Dąbrowski
Foto: Wokalistom towarzyszyli muzycy ŁOK i sekcja instrumentalna Studia Piosenki

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę