Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Wirująca strefa - wirująca Łomża

Na dwa dni, w sobotę i niedziele, Łomżę opanowali tancerze HipHop, New Style i Breakdanc. Wszystko w ramach Wirującej Strefy, której już szóstą edycję zorganizował łomżyński MDK-DŚT. - Na tegorocznym ogólnopolskiego festiwalu tańca młodzieżowego Wirująca Strefa udało się utrzymać wysoko zawieszoną poprzeczkę - podkreśla Roman Borawski dyrektor Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Festiwal uznany jest za jeden z dwóch najważniejszych tego typu w kraju i z tego organizatorzy mogą być dumni.

- Z roku na rok impreza jest lepsza i ja już się postaram aby za rok było jeszcze lepiej - powiedział nam Marek Kisiel pomysłodawca i twórca Wirującej Strefy. - Zaczęło się od tego, że przyjeżdżali znajomi tancerze, teraz impreza jest „megakozacka” i przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Nie przyjeżdżają tu początkujący tancerze, bo to jest impreza prestiżowa i aby pokazać się w Łomży trzeba umieć tańczyć – kończy Kisiel.
Podczas Wirującej Strefy prezentowane są różne style, hip hop, brakdance... wszystko oprócz disco. Aby uniknąć posądzenia o kumoterstwo organizatorzy zapraszają jury z zagranicy. W tym roku byli to goście z Norwegii i Anglii (miał być także z Danii ale nie dojechał).
W tym roku na scenie w Łomży prezentowało się łącznie 450 tancerzy.
- Robimy wszystko, aby uczestnicy dobrze się u nas czuli, dobrze bawili i chcieli do nas wrócić- mówi Roman Borawski. - W większości są to zespoły z bardzo daleka np. Wrocławia, Gdańska, Poznania, Gorzowa więc to jest budujące, że chce się im przyjechać, i dlatego też musimy im zagwarantować dobre warunki - dodaje.
Aby nie pozostawić uczestników samym sobie organizatorzy przygotowują różne imprezy towarzyszące, np. after party czy warsztaty taneczne.

W tym roku z imprezą w roli prowadzącego pożegnał się Lary, który od drugiej edycji pilnował, aby tancerze nie zapominali o czasie. W rozmowie z 4lomza.pl wskazywał że ten festiwal różni się od pozostałych. Ale ta różnica jest pozytywna.
- Tu jest publiczność są DJ-e, oprawa, komisja międzynarodowa, dyskoteka dla tancerzy, atrakcje formuła zupełnie inna. Tak jak na „Rytmie Ulicy” tu także robimy coś więcej niż tylko puszczenie ludzi na parkiet – podkreślał Lary.

Organizatorzy Wirującej Strefy zgodnie mówią, że Łomża staje się za mała na taką imprezę głównie poprzez ograniczoną liczbę miejsc noclegowych oraz braku dobrego połączenia z centrum kraju (szczególnie braku kolei). Marek Kisiel mówi, że wielu chętnych rezygnuje z przyjazdu ze względu na ten problem komunikacyjny. Aby uniknąć liczebnego powiększania się turnieju organizatorzy zrezygnowali w tym roku z kategorii do lat 15.

 

Wyniki Wirującej Strefy 2007

HIP HOP / NEW STYLE SOLO
1. Krzysztof Kulling / Białystok
2. Paulina Andrzejewska / Poznań
3. Aleksandra Papiór / Wrocław
HIP HOP/ NEW STYLE DUETY
1. Agnieszka Jaśkowska i Ewa Bielak / Kąty Wrocławskie
2. Zosia Paluszkiewicz i Paulina Mikołajczak / Poznań
3. Aleksandra Papiór i Monika Bąk / Wrocław
HIP HOP/ NEW STYLE MINIFORMACJE
1. Maska / Kąty Wrocławskie
2. Born to Dance / Poznań
3. Cute Faces / Łomża
HIP HOP/ NEW STYLE FORMACJE
1. Maska / Kąty Wrocławskie
2. One be Flow / Gorzów Wlkp.
3. Enzym / Gdańsk
BREAKDANCE SOLO
1.B-BOY SKROMCHEEK / INTERNATIONAL POLSKA
2.B-BOY GRUSZKA / INTERNATIONAL POLSKA
3.B-BOY PAWLOTTI / INTERNATIONAL POLSKA
BREAKDANCE FORMACJE
1. SPOSIBA & LAJONY  / SIEDLCE / LESZCZYNY
2. FREAKISH STYLE &  W.H.S.B. / BIAŁYSTOK
3. C.T.GROUP & R.T.B. / ŁOMŻA

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Marek Kisiel i Lary
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Lary
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
mm
pon, 15 października 2007 12:03
Data ostatniej edycji: pon, 15 października 2007 13:13:51

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę