Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2007/2008

„Pozostańcie wierni temu dziedzictwu! Uczyńcie je przedmiotem szlachetnej dumy! Przechowajcie to dziedzictwo! Pomnóżcie to dziedzictwo! Przekażcie je następnym pokoleniom! Jan Paweł II

 Szanowna Rado Pedagogiczna, drodzy uczniowie

 

     Skończyły się wakacje, pogoda nas nie rozpieszcza, tak jak i dziś, więc wierzę, że bez większego żalu pożegnaliśmy czas beztroskiego wypoczynku i z chęcią wracamy do naszej szkoły.

     Witam więc wszystkich gorąco i serdecznie, a szczególnie uczniów klas pierwszych, a jest ich 240 – 3 oddziały LO, 1 oddział LP, 3 odziały T. Jest ich mniej, o jedno klasę, niż absolwentów którzy opuścili mury szkoły, bowiem musieliśmy podjąć także działania organizacyjne, by nam wszystkim ułatwić codzienne funkcjonowanie. Skoro mowa o absolwentach „ekonomika”, należy podkreślić, że dobrze zdali oni egzamin maturalny LO- 98,6% , LP- 92,15% , T- 98% , łącznie 96%, to jest prawie 8% lepiej niż całej Polsce, i 4% lepiej niż w województwie podlaskim. To dobry wynik, to sukces uczniów i nauczycieli, choć oczywiście chcielibyśmy, aby zdawali wszyscy nasi absolwenci. Dlatego też w tym roku szkolnym będziemy się starali poprawić osiągnięty dobry wynik egzaminu maturalnego. My, to znaczy nauczyciele i uczniowie, bo bez Waszego zaangażowania, wzmożonego wysiłku intelektualnego i solidnego uczenia się i systematycznego uczęszczania do szkoły niewiele możemy uczyć. Wasz, uczniowski wybór jest prosty:

- systematyczna nauka to olbrzymia szansa by zdać czekające was egzaminy, zaś nie wypełnianie obowiązków szkolnych to marnowanie szansy edukacyjnej, nie zdanie egzaminów czy też brak promocji do następnej klasy, przypominam, że takich osób, które nie zdały to następnej klasy jest w całej szkole 16, większość z nich to również osoby, które miały bardzo dużą ilość opuszczonych godzin to znaczy bardzo niską frekwencję, zależność między tymi faktami jest prosta i niech będzie to dla wszystkich negatywny przykład, jak nie należy  postępować.

            Czym będziemy się zajmować w nowym roku szkolnym 2007/2008? Oprócz wspomnianej intensywnej pracy na rzecz poprawienia wyników egzaminów, zwłaszcza wyników egzaminów zawodowych zgodnie z priorytetami Podlaskiego Kuratora Oświaty, będziemy realizować program ministerialny „Zero tolerancji w szkole”, czyli zwrócimy szczególną uwagę na sprawy bezpieczeństwa w szkole, skupimy nasze uwagę na uczniach zdolnych. Nowe rozporządzenie ministra edukacji sprowadziło zasadę, że ocena z religii i dodatkowych zajęć edukacyjnych – a w naszym wypadku z wybranych zajęć rozszerzonych dla maturzystów – jest liczone do średniej ocen – przed wami więc szansa, by podnieść swoje średnie i uzyskać świadectwa z wyróżnieniem. Oprócz wspomnianych zajęć rozszerzonych dla maturzystów zorganizujemy zajęcia wyrównawcze dla klas pierwszych, oraz ciekawe zajęcia poza lekcyjne dla wszystkich chętnych.

            W szkole zaszły niewielkie zmiany kadrowe. Rozpoczną w naszej szkole prace panie: Magdalena Karwowska i Marta Danowska – panie uczą języka angielskiego oraz pan Piotr Rogalski, który uczy wychowania fizycznego. Wierzę, że nowi nauczyciele i nowi uczniowie wniosą do naszej społeczności ożywczy duch innowacyjności.

            Podczas wakacji dokonaliśmy bieżących remontów, ale przede wszystkim wybudowaliśmy nową bieżnię do biegów krótkich, nowy rozbieg do skoku w dal i unowocześniliśmy system kamer, które monitorują szkołę od wewnątrz i zewnątrz. Wiemy, że te lepsze i bezpieczniejsze warunki nauki i pracy przerodzą się na lepsze wyniki całej szkoły.

            Zwracam się tradycyjnie do uczniów klas starszych – proszę, aby adaptacja uczniów klas pierwszych przebiegała bez naruszania godności człowieka. Jakiekolwiek próby łamania obowiązującego prawa, czy też dobrych obyczajów spotkają się z surową karą – dyscyplinarnym usunięciem ze szkoły.

            Zachęcam wszystkich do wytężonej nauki i pracy, do dania z siebie wszystkiego, tak, aby pojęcie uczeń „Ekonomika” budziło, jak dotychczas, uznanie i sympatię społeczności łomżyńskiej. Nie zmarnujcie szansy edukacyjnej i życiowej jaką daje Wam szkoła – lepszy wynik egzaminu maturalnego i zawodowego to nauka w lepszej uczelni wyższej, to lepsza w przyszłości praca i statut życiowy.

            Życzę wszystkim jasnych i szczęśliwych dni, samych sukcesów, dużo uśmiechu i radości, zapału do pracy, hartu w przezwyciężaniu trosk.

           

                                                                       Dyrektor Szkoły

                                                                        Paweł Drożyner

 

List Prezydenta Miasta Łomża

W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym serdecznie witam nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz Was drodzy Rodzice. Ale przede wszystkim witam uczniów. Myślę, że jesteście wypoczęci po udanych wakacjach, że nabraliście sił do nauki.

 

Kochani Uczniowie!

 Dziś macie otwarte okno na przyszłość. Dzięki nauce, świat jest w zasięgu Waszej ręki. Liczę na to, iż wszyscy rozpoczniecie naukę z zapałem do pracy, a w murach szkoły będziecie realizować swoje cele oraz nawiążecie nowe znajomości i przyjaźnie. Od Was zależy jak ukończycie rozpoczynający się rok szkolny. Za chwilę pierwszy dzwonek i wiele pracy przed Wami, nauczycielami,  rodzicami oraz pracownikami szkoły.

 Życzę, aby dalsza praca przyniosła wszystkim satysfakcję, zadowolenie a społeczności szkolnej istotne rezultaty. Jestem przekonany, że wspólny wysiłek włożony w wychowanie i edukację młodych ludzi będzie uwieńczony olbrzymim sukcesem nas wszystkich. Życzę uczniom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz najlepszych wyników w nauce.

  

 Za Pana pośrednictwem przekazuję słowo uznania za dotychczasową współpracę celem gronu pedagogicznemu, pracownikom  administracji i  obsługi, rodzicom, życząc pomyślności w wychowywaniu nowego pokolenia.

                   Prezydent Miasta Łomża

                               Jerzy Brzeziński

Łomża, dn. 3 września 2007r.

 

 

Aneta Wiktorzak
wt, 11 września 2007 20:18
Data ostatniej edycji: śr, 12 września 2007 14:05:48

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę