Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

Czekają na pieniądze

Ponad 3,2 mln zł – tyle pieniędzy będzie musiał przekazać rząd na realizację programu dofinansowania zakupów mundurków i podręczników szkolnych w województwie podlaskim. Kuratorium oświaty właśnie podsumowało napływające z samorządów dane o złożonych wnioskach i przesłało je do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dofinansowanie na zakup mundurków ma dostać ponad 30 tysięcy, a na zakup podręczników szkolnych niemal 13 tysięcy uczniów.

Mundurki będą obowiązkowe od 1 września, ale tylko w publicznych szkołach podstawowych i gimnazjach. O tym, jak mają one wyglądać stroje jednolite, decydowali dyrektorzy szkół w porozumieniu z radami rodziców.  Każdy uczeń szkoły podstawowej i gimnazjum, z rodzin w których dochód na osobę nie przekracza kwoty 351 zł będzie mógł otrzymać po 50 zł na zakup mundurka. Warunkiem było złożenie odpowiedniego wniosku w szkole. To ile takich wniosków złożono w Łomży pozostaje tajemnicą bo ci co wiedzą i mogą powiedzieć są na urlopach, a w pracy zostali ci co wiedzą ale nie powiedzą....  
Z danych kuratorium oświaty w Białymstoku wynika, że w skali województwa wniosków o przyznanie dofinansowania na zakup mundurka było aż 30 089. Łącznie na ten cel rząd będzie musiał przekazać do szkół ponad 1,5 mln zł.
O ponad 200 tys zł więcej jest potrzebne na dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych. Tu z pomocy państwa mogli skorzystać tylko uczniowie „zerówek” i klas 1-3 szkół podstawowych. W sumie o taką pomoc wystąpiono dla 12 957 uczniów.
Na razie nie wiadomo kiedy pieniądze na dofinansowanie zakupu mundurków i podręczników szkolnych dotrą do szkół. Małgorzata Palanis rzecznik prasowy białostockiego kuratorium podkreśla, że dane zostały wysłane do ministerstwa i musimy czekać, ale jak zapewnia „obiecane pieniądze  na pewno będą”.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę