Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

„Alfredy” dla najlepszych

W nietypowy sposób społeczność Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży świętowała pierwszą rocznicę nadania szkole imienia Noblistów Polskich. Kilkunastu uczniów otrzymało po „Alfredzie”. To statuetka upamiętniająca założyciela Fundacji Nobla – Alfreda Bernharda Nobla, która od teraz będzie nagrodą dla najlepszych w „Jedynce”.

Statuetki „Alfredów” wręczono podczas specjalnej gali. Uczniowie zostali nominowani - w każdej kategorii troje - przez zespół nauczycieli danego przedmiotu, a ogłoszenie zwycięzcy owiane było do końca tajemnicą. Z tego powodu otrzymujący „Alfredy” nie mogli ukryć zaskoczenia i radości.  Nagrody przyznano w kategoriach: Najlepszy Polonista, Historyk, Poliglota, Matematyk, Fizyk, Przyrodnik, Informatyk, Geograf, Chemik. Wyróżniono także Najlepszą Sportsmenkę, Sportowca i klasę z Najlepszą Frekwencją.

Specjalnego „Alfreda” otrzymała dyrektor szkoły Teresa Kurpiewska. Jej nagrodę przyznał Samorząd Uczniowski za propagowanie idei wychowawczych związanych z Nagrodą Nobla i Polskimi Noblistami. Młodzież podziękowała również za możliwość uczenia się w szkole, w której czują się doceniani, szanowani i bezpieczni.

Galę wręczania „Alfredów 2007” uświetniły występy uzdolnionych gimnazjalistów. Zebrani owacyjnie przyjmowali popisy aktorskie, wokalne, muzyczne i taneczne kolegów i koleżanek.

Nagroda „Alferda” od teraz ma się już na stałe wpisać w obchody święta szkoły. Już zapowiedziano, że kolejna edycja przyznawania nagród zdolnym i wyróżniający się  odbędzie się za rok. Być może będzie to pierwszy krok na drodze do otrzymania Nagrody Nobla, czego wszystkim serdecznie życzymy.

Dodajmy, że PG nr 1 funkcjonuje w budynku przy ul. Reymonta 9. Jest to największe gimnazjum w mieście. W 31 oddziałach uczy się 905 uczniów, przy czym zdecydowana większość w klasach o rozszerzonych programach autorskich o profilach: matematyczno-informatycznym, informatycznym, biologicznym, humanistycznym, językowym (j. angielski, niemiecki),  historycznym, integracji europejskiej i w klasach sportowych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę