Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Łomżyńska pianistka uznana

Główne zdjęcie
Aleksandra Julia Rogińska

Aleksandra Julia Rogińska uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Łomży zajęła II miejsce podczas odbywającego się w Suwałkach II Międzynarodowego Konkursu Dla Młodych Pianistów im. Roberta Schumanna "Für Musik" – To jeden z największych tego typu konkursów w Polsce – powiedział przewodniczący jury Waldemar Andrzejewski, profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu. Ponad stu młodych pianistów z Polski, Białorusi, Litwy, Łotwy i Rosji rywalizowało w pięciu kategoriach wiekowych.

Jak podkreślali członkowie jury poziom konkursu był bardzo wysoki. Dwóch wcześniejszych laureatów wzięło udział w konkursie chopinowskim. Jednak najważniejsze jest to, że rywalizacja mobilizuje młodych pianistów do jeszcze większej pracy. W II kategorii wiekowej jury najwyżej oceniło grę Marii Femienkowej z Białorusi, a tuż za nią uplasowała się Ola - uczennica z klasy fortepianu mgr Sławomiry Michalskiej z łomżyńskiej szkoły. Oby za kilka lat Aleksandra mogła interpretować utwory, ale już na Międzynarodowym Konkursie Pianistów im. Fryderyka Chopina.

Piotr Dąbrowski

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę