Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Najładniej recytują... rodzynki!

Główne zdjęcie
Piątoklasista SP nr 7 w Łomży Jakub Nagrodzki ze swoją polonistką Jadwiga Engler

- Może czytam trochę więcej, niż moi rówieśnicy - zastanawia się łomżyniak Jakub Nagrodzki (lat 12), piątoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży, który zwyciężył w eliminacjach powiatowych XX Konkursu Recytatorskiego, zorganizowanych przez Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych. - Więcej czytam w ferie i w wakacje, gdy jest sporo wolnego czasu. Najbardziej lubię powieści Stefana Kinga i Juliusza Verne. Młodzieniec wygrał w kategorii klas 4-6, ekspresyjnie recytując wiersz Zbigniewa Lengrena "Nosorożec". Dylematy nosorożca, żalącego się na za wielki nos przekonały jurorów, bo taki nos to może ozdoba, jeśli komuś się podoba...?

- Trochę się obawiam, czy jestem godny reprezentować Łomżę w maju na eliminacjach wojewódzkich w Białymstoku - przyznaje Kuba. - Ale chyba jestem na tyle wykształcony i kulturalny, żeby Łomży nie skompromitować...?
Takich wątpliwości nie ma polonistka recytatora Jadwiga Engler.
- To uczeń-rewelacja - opowiada nauczycielka. - Bardzo samodzielny, ma rozległe zainteresowania, uwielbia czytać i nie omija poezji!
Wyróżnienia otrzymali też w kategorii Kuby: Paweł Milewski i Damian Komorowski. W kategorii klas 1-3 triumfował Patryk Plona, deklamująć "Na straganie" Jana Brzechwy, ulubionego (obok Juliana Tuwima) autora młodych recytatorów. W tej kategorii wyróżnienia przypadły w udziale: Dominice Gosiewskiej, Karolowi Jaskółce i Julicie Buźwiak.
- Główne nagrody przyznaliśmy bez wahania, prawie tak jak wyróżnienia - powiedziała Joanna Klama z MDK DŚT, z którą w jury zasiadali: Magda Sinoff (MDK-DŚT), Anna Sobocińska (Radio Nadzieja) i Szymon Sinoff (TVP). - To rodzynki wśród prawie 50 uczestników. Poziom był wyrównany, ale niestety dość słaby. Widać było, że wykonywanych wierszy dzieci często nie rozumieją, a słychać, że dzieci mają wady wymowy. Ale to już nie tylko zadanie polonistów, lecz rodziców i logopedów.
Mirosław R. Derewońko     

210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę