Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.interia.pl

5,5 roku więzienia dla sprawcy wypadku

Na 5,5 roku więzienia oraz 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów skazał w piątek łomżyński sąd sprawcę wypadku sprzed roku w miejscowości Downary Plac. Na miejscu zginęło tam pięć osób, a ciężko ranna kobieta w ciąży straciła nienarodzone dziecko i zmarła w szpitalu. Skazany ma też częściowo naprawić szkodę - poprzez zapłatę kilkutysięcznych odszkodowań. Sąd przyjął, jak chciała prokuratura, że w Downarach doszło do katastrofy w ruchu lądowym, a nie do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zdarzenia doszło w maju 2006 r. na trasie Białystok-Ełk. Prowadzony przez młodego kierowcę samochód wyjechał z drogi podporządkowanej na główną, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu. Doprowadził w ten sposób do zderzenia z jednym autem, na które najechało jeszcze kolejne. Kierowca twierdził, że nie zauważył znaku "stop".

Biegły powołany w prokuratorskim śledztwie wyliczył, że volkswagen, który prowadził oskarżony, wjechał na skrzyżowanie z prędkością 71 km/h. Mazda, która w niego uderzyła, jechała ok. 95 km/h, zaś opel, który najechał jeszcze na mazdę - 120 km/h (na drodze głównej obowiązywało ograniczenie prędkości do 90 km/h).

Biegły ocenił jednak, że nawet gdyby te dwa auta jechały w granicach tej prędkości, zdarzenie byłoby tak dynamiczne i nagłe, że nie dałoby się uniknąć tragicznych skutków wypadku.

Na miejscu zginęło trzech mężczyzn i dwie kobiety, w wieku od 23 do 49 lat, jadący mazdą oraz oplem. Młoda kobieta w dziewiątym miesiącu ciąży, która zmarła w szpitalu, również jechała oplem. Wszystkie ofiary wypadku, podobnie jak sprawca, to mieszkańcy województwa podlaskiego.

Kierowca, który doprowadził do wypadku, został ranny, podobnie jak dwie podróżujące z nim osoby. Był trzeźwy.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę