Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

„Cywilizowanych” warunków chcą handlowcy z łomżyńskiego targowiska

Główne zdjęcie
przed bramą targowiska miejskiego

Niemal 120 osób, handlowców i taksówkarzy z Łomży wystąpiło do prezydenta miasta z petycją o naprawienie nawierzchni placu targowego przy ulicy Dworcowej i przyległego do niego parkingu. Jak argumentują gdy pada deszcz robi się tu bajoro, gdy jest sucho podmuchy wiatru niosą na pobliskie stragany ogromne ilości kurzu i piasku. „Obecny stan rzeczy można określić jako urągający miejscu pracy z którego utrzymują się setki łomżyńskich rodzin” - napisali handlowcy w petycji do Jerzego Brzezińskiego.

przed bramą targowiska miejskiego
przed bramą targowiska miejskiego
„Handlowcy oraz inni użytkownicy placu targowego w Łomży” proszą prezydenta o pilne doprowadzenie do spełnienia przez targowisko miejskie „cywilizowanych" warunków prowadzenia handlu. Jak podkreślają w swojej petycji „targowisko miejskie nie posiada od strony ulicy Dworcowej drogi dojazdowej, obecna droga gruntowa nie spełnia podstawowych norm technicznych, na terenie targowiska istnieje zaś wiele miejsc, które po każdym deszczu zamieniają się w gigantyczne kałuże.”
Handlowcy podkreślają, że sytuacja ta od lat razi nie tylko tych, którzy tu pracują, ale także mieszkańców Łomży, którzy przychodzą na targowisko po zakupy. Przypominają też, że Ustawa o samorządzie gminnym nakazuje gminom „utrzymywanie targowisk i hal targowych”.
Handlowcy podnoszą także, że z tytułu opłaty targowej do kasy miasta płyną niemałe środki i apelują do prezydenta by „przynajmniej części tych środków na poprawę wskazanych przez nas wieloletnich zaniedbań”.

Targowiskiem administruje Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i  Mieszkaniowej. Jak podkreśla Marek Olbryś  zastępca dyrektora firmy, plac do którego zastrzeżenia zgłaszają handlujący i taksówkarze jest poza targowiskiem. Niemniej - jak podkreśla Olbryś -  MPGKIM co jakiś czas usiłuje przynajmniej powyrównywać dołki, które tam się tworzą. Jego zdaniem problem mogłoby rozwiązać jedynie wpisanie tej inwestycji do budżetu miasta i kompleksowe zagospodarowanie tego terenu.

Dodajmy, że w ubiegłym roku z opłaty targowej do budżetu miasta wpłynęło ponad 440 tys zł.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę