Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Dni Literatury Dziecięcej

Przez cały kwiecień Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na Dni Literatury Dziecięcej. To cykl spotkań z autorami książek dla dzieci, konkursów recytatorskich i plastycznych oraz głośnego czytania książek przez „znanych i mniej znanych” mieszkańców miasta. W kwietniu tradycyjnie też we wszystkich placówkach bibliotecznych na terenie miasta obowiązuje amnestia dla tych, którzy dłużej przetrzymali książki wypożyczone z MBP.

Jako pierwsza wystartowała akcja „Czytam ja, czytaj i ty”. To codzienne głośne czytanie książek dzieciom. W salach Oddziału dla Dzieci MBP w Łomży, przy ulicy 3 Maja 6A, książki najmłodszym czytają znani i mniej znani łomżanie.
Jedną z kwietniowych imprez przygotowanych w łomżyńskiej biblioteki jest też konkurs plastyczny „Żabki, misie, tygryski; smoki, rycerze, księżniczki - barwny świat książki dziecięcej”.  Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych i polega na zilustrowaniu swojej ulubionej książki. Prace można nadsyłać na ten konkurs do 25 kwietnia, a jego rozstrzygnięcie nastąpi 30 kwietnia.
 
W połowie miesiąca do Łomży przyjadą autorzy książek i książeczek dla dzieci. Z najmłodszymi spotkają się Grzegorz Kasdepke (13 kwietnia),  Ewa Marcinkowska-Schmidt (17 kwietnia) i Wioletta Piasecka (18 kwietnia),  a także Natalia Usenko. To poetka, pisarka -  autorka kilkudziesięciu książek i książeczek dla dzieci, a także córka Danuty Wawiłow. To właśnie wiersze jej i jej matki będą  recytowali uczestnicy konkursu „Rupaki i inne zwierzaki”. Konkurs ten odbędzie się pod koniec kwietnia (26-27) w MBP w Łomży.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę