czwartek, 17 października 2019 napisz DONOS@

Żółte kartki dla dyrektorów gimnazjów

Słynne giertychowe trójki, które u nas przyjęły postać „dwójek” sprawdzają szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne, a kuratorium oświaty ma już wnioski z ich pracy w gimnazjach. Po analizie zgromadzonego materiału pracownicy kuratorium doszli do wniosku, że w województwie nie ma nawet jednego gimnazjum w którym byłoby dobrze. Dlatego już w poniedziałek podczas spotkania dyrektorów gimnazjów z kuratorem oświaty wszyscy dostaną polecenie wdrożenia w szkołach programów naprawczych. Jeżeli tego nie zrobią... mogą stracić stołek.

Jadwiga Szczypiń Podlaski Kurator Oświaty
Jadwiga Szczypiń Podlaski Kurator Oświaty

Jadwiga Szczypiń Podlaski Kurator Oświaty nie chce zdradzać szczegółów jak wypadły kontrole w poszczególnych szkołach. Ma to być omówione podczas poniedziałkowego jej spotkania z dyrektorami wszystkich gimnazjów z województwa podlaskiego. Kurator mówiła tylko, że zgromadzony materiał jest dobrym przyczynkiem do dyskusji dlaczego zjawiska niepożądane mają miejsce w gimnazjach.
- Nie ma szkoły w której nie byłoby co naprawiać – podkreślała Jadwiga Szczypiń. - Są oczywiście szkoły w którym takich zjawisk niepożądanych jest więcej niż w innych, ale to należy rozpatrywać w szerszym kontekście... choćby otoczenia, miejscowości czy dyrektora szkoły – dodawała.
Kurator oświaty zapowiedziała, że na poniedziałkowym spotkaniu wszyscy dyrektorzy gimnazjów otrzymają polecenie opracowania programów naprawczych dla swoich szkół. Dyrektorzy będą musieli przedstawić w kuratorium harmonogramy naprawy, a jeżeli one będą niezadowalające, lub ich efekty marne konsekwencją może być nawet wniosek z kuratorium o odwołanie takiego dyrektora.
- Ustawa daje nam taką możliwość i z takimi wnioskami też trzeba się liczyć – podkreśla Jadwiga Szczypiń.  

Podlaski Kurator Oświaty przyznała, że opis sytuacji stwierdzonej przez zespół w gimnazjum był analizowany wielopłaszczyznowo, ale nie był porównywany z ocenami jakie uczniowie tej szkoły otrzymali na przeprowadzanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną egzaminie gimnazjalnym na zakończenie nauki.

 
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę