Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Żółte kartki dla dyrektorów gimnazjów

Główne zdjęcie
Jadwiga Szczypiń Podlaski Kurator Oświaty

Słynne giertychowe trójki, które u nas przyjęły postać „dwójek” sprawdzają szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne, a kuratorium oświaty ma już wnioski z ich pracy w gimnazjach. Po analizie zgromadzonego materiału pracownicy kuratorium doszli do wniosku, że w województwie nie ma nawet jednego gimnazjum w którym byłoby dobrze. Dlatego już w poniedziałek podczas spotkania dyrektorów gimnazjów z kuratorem oświaty wszyscy dostaną polecenie wdrożenia w szkołach programów naprawczych. Jeżeli tego nie zrobią... mogą stracić stołek.


Jadwiga Szczypiń Podlaski Kurator Oświaty nie chce zdradzać szczegółów jak wypadły kontrole w poszczególnych szkołach. Ma to być omówione podczas poniedziałkowego jej spotkania z dyrektorami wszystkich gimnazjów z województwa podlaskiego. Kurator mówiła tylko, że zgromadzony materiał jest dobrym przyczynkiem do dyskusji dlaczego zjawiska niepożądane mają miejsce w gimnazjach.
- Nie ma szkoły w której nie byłoby co naprawiać – podkreślała Jadwiga Szczypiń. - Są oczywiście szkoły w którym takich zjawisk niepożądanych jest więcej niż w innych, ale to należy rozpatrywać w szerszym kontekście... choćby otoczenia, miejscowości czy dyrektora szkoły – dodawała.
Kurator oświaty zapowiedziała, że na poniedziałkowym spotkaniu wszyscy dyrektorzy gimnazjów otrzymają polecenie opracowania programów naprawczych dla swoich szkół. Dyrektorzy będą musieli przedstawić w kuratorium harmonogramy naprawy, a jeżeli one będą niezadowalające, lub ich efekty marne konsekwencją może być nawet wniosek z kuratorium o odwołanie takiego dyrektora.
- Ustawa daje nam taką możliwość i z takimi wnioskami też trzeba się liczyć – podkreśla Jadwiga Szczypiń.  

Podlaski Kurator Oświaty przyznała, że opis sytuacji stwierdzonej przez zespół w gimnazjum był analizowany wielopłaszczyznowo, ale nie był porównywany z ocenami jakie uczniowie tej szkoły otrzymali na przeprowadzanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną egzaminie gimnazjalnym na zakończenie nauki.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę