Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Kolejna Złota „Harfa Eola” jedzie do Łomży

Główne zdjęcie
Zespół Voci Unite
fot. www.voci.republika.pl

Łomżyński zespół muzyki dawnej Voci Unite po raz kolejny sięgnął po najwyższe trofeum. Po raz piąty dziewczęta śpiewające pod kierownictwem Katarzyny Szmitko zdobyły Złotą „Harfę Eola” podczas XXIX Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „SCHOLA CANTORUM” – Kalisz 2007.

W tym roku w kaliskim festiwalu wystąpiły 23 zespoły. Łomżanki okazały się bezkonkurencyjne
w kategorii zespołów wokalnych. Poza nagroda główną Złotą „Harfą Eola” zespół otrzymał również nagrodę pieniężną Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 3000.- zł, a instruktor prowadzący - Katarzyna Szmitko - nagrodę pieniężną w wysokości 760.- zł.

Kaliska Schola ma charakter amatorski - na festiwalu nie mogą występować uczniowie szkół muzycznych. Jury ocenia u młodych artystów przede wszystkim zgodność prezentowanej przez nich muzyki i tańca oraz stroju z daną epoką, dobór i opracowanie repertuaru, intonację, ogólny wyraz artystyczny i interpretację stylów muzyki dawnej.

Warto dodać, że Voci Unite istnieje od 1995 roku. W wszystko zaczęło się właśnie w Kaliszu na festiwalu „SCHOLA CANTORUM”:
- Grupa 9 osób wyłonionych ze szkolnego chóru pojechało na XVII Ogólnopolski Przegląd Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM w Kaliszu. To, co tam zobaczyliśmy porwało nas na dobre. Magia muzyki, strojów, instrumentów i tańca sprawiła, że zakochaliśmy sie w muzyce dawnej. Na następną SCHOLĘ CANTORUM w 1996 roku pojechaliśmy w strojach zaprojektowanych przez panią plastyk Grażynę Podedworną, a sponsorowanych przez rodziców. I nikt nie przypuszczał, że tak rozpocznie się pasmo naszych sukcesów, akceptacji i radości” - piszą na swojej stronie internetowej.
210204100642.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę