Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@
na podstawie: www.teatrlomza.hi.pl

Walizkowy drugi dzień

PŁATEK ŚNIEGU I SIEDEM GNOMÓW" "MACIEK - ROBACZEK" "EMIGRANCI" RECITAL WIKTORA SZAŁKIEWICZA

PŁATEK ŚNIEGU I SIEDEM GNOMÓW" - Teatr "Lele" z Wilna. Jak wygląda lub może wyglądać piękno? To pytanie zadawane jest od niepamiętnych czasów i trudno jest jednoznacznie je określić. W spektaklu wileńskim odpowiedzi szuka trójka aktorów.
Przedstawienie pozakonkursowe. Ireneusz Maciejewski, student Akademii Teatralnej w Białymstoku przedstawił spektakl "Maciek - Robaczek". Przedstawienie opowieda o przyjaźni w kontekście samotności. Zabawne perypetie bohatera prowadzą do wzruszającego zakończenia.

"EMIGRANCI" - Olsztyński Teatr Lalek z Olsztyna.Dwaj całkowicie odmienni ludzie, połączeni emigracyjnym losem. Robotnik, który wyjechał z kraju dla zarobku i inteligent, który wybrał emigrację z powodów światopoglądowych. Ludzie bez imion i nazwisk, określani jako AA i XX. Łączy ich wspólne bytowanie, różnią ich poglądy na świat, temperamenty, wykształcenie, prawie wszystko stanowi źródło konfliktów. I oto siedzą sobie w noc sylwestrową w jakiejś obskurnej klitce po schodami, w nieokreślonym mieście ... „Emigranci” to, zdaniem wielu, najwybitniejsza sztuka Sławomira Mrożka. Jej prapremiera odbyła się w 1974 roku w paryskim Theatre d’Orsey. Reżyserował Roger Blin, a grali Gerard Darrieu i Laurent Terzieff. Przedstawienie stało się wielkim sukcesem pisarza.RECITAL - Wiktor Szałkiewicz urodził się w 1959 roku w miejscowości Porozuw na Białorusi. Z pochodzenia jest Polakiem. Studia aktorskie ukończył w Wyższej Szkole Teatralnej w Mińsku. Po ukończeniu studiów pracował w Teatrze Dramatycznym w Grodnie, a od 1992 roku pracuje w Grodzieńskim Teatrze Lalek. Na Białorusi jest jednym z bardziej uznanych i cenionych bardów. Z koncertami występował w USA (Boston, Chicago), Francji, Niemczech, Czechach, Rosji, Litwie, Polsce. Laureat Polculu w 2002 roku. Wydał kilka albumów muzycznych m.in. „Prowincja” (1992), „Smutny Białoruski blues” (1996), „Ballady i Romanse” (1998).

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę