Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

W kolejce po bezrobocie

Od początku roku w łomżyńskim urzędzie pracy ustawiają się długie kolejki osób, które rejestrują się jako bezrobotne. To ci, którym wraz z końcem 2006 roku pokończyły się umowy o prace podpisywane z pracodawcami w ramach tzw. aktywnych form zwalczania bezrobocia. Jak podkreśla Danuta Jarota z-ca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży osoby te właśnie teraz powracają do urzędu i ponownie rejestrują się jako bezrobotne. Przez pierwsze trzy pracujące dni roku zarejestrowało się już 143 osoby.

Bezrobotnych teraz przybywa, ale przez cały ubiegły rok z rejestrów łomżyńskiego PUP-u ubyło ich aż półtora tysiąca. Na koniec grudnia 2006 roku w Łomży jako bezrobotne zarejestrowane było 6073 osoby.
Jak dodaje dyrektor Jarota choć grudzień uważany jest w urzędach pracy jako miesiąc „martwy” ten miniony był jednak inny. Pracodawcy zgłosili 72 oferty pracy, a 142 osoby podjęły pracę. Poza tym aż 9 bezrobotnych skorzystało z możliwości wzięcia dotacji na rozpoczęcia indywidualnej działalności gospodarczej.

Na zakończenie 2006 roku największą grupę wśród łomżyńskich bezrobotnych stanowiły kobiety. 56% wszystkich osób zarejestrowanych w urzędzie to właśnie panie. Ok. 67% bezrobotnych to osoby zaliczane do grupy długotrwale bezrobotnych, a niemal co czwarty z zarejestrowanych w urzędzie jeszcze nigdzie nie pracował. Choć na listach oczekujących na pracę są obok siebie zarówno osoby z wyższym wykształceniem i osoby bez jakiegokolwiek zawodu, to zdecydowanie największa grupę stanowią ci drudzy.
240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę