piątek, 15 grudnia 2017 napisz DONOS@

Galeria Łomża sprzedana

Blisko 40 milionów złotych zapłaciły dwie spółki z grupy „Bergold Group” za znajdujące się u zbiegu Alei Piłsudskiego i Zawadzkiej w Łomży budynki kompleksu „Galeria Łomża”. Kupiono wszystkie trzy budynki o łącznej powierzchni ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych, oraz prawa użytkowania wieczystego działek na których się znajdują.

Galeria Łomża (fot. Marek Maliszewski)
Galeria Łomża (fot. Marek Maliszewski)

Sprzedającym nieruchomości w Łomży był fundusz inwestycyjny PK 7, należący do grupy BZ WBK Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Obie umowy kupna podpisano w połowie września. Za większą, „starszą” część kompleksu, składającą się z dwóch oddzielnych budynków handlowo-usługowy o powierzchni  2.133,34 m2, i  2.160 m2 – w jednym znajduje się supermarket Stokrotka w drugim m.in. Rossman - oraz  prawa użytkowania wieczystego działki o pow. 9.752 m2, zapłacono (brutto) 28 mln 237 tys. 413,81 zł.
Za mniejszą, „nowszą” część Galerii, w której jest m.in. Empik – budynek o powierzchni użytkowej 2.745,16 m2 wraz z prawem użytkowania wieczystego działki o pow. 6.550 m2 na której się znajduje – zapłacono 11 mln 478 tys. 559 zł (brutto).
W pierwszym przypadku kupującym była spółka ERED1, w drugim ERED3. Obie są „Bergold Group”, a prezesem ich zarządów jest Aleksander Goldberg. To jak czytamy na stronie internetowej grupy „prywatny inwestor i przedsiębiorca, od ponad dwudziestu lat działający także na rynku polskim, posiadający wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania nieruchomościami, komercjalizacji, transakcji M&A jak i koordynowania głównych procesów spółek handlowych.”


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0