Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Będzie strefa ekonomiczna w Nowogrodzie i Szczuczynie?

Główne zdjęcie
Opis podstrefy Nowogród

Wniosek o poszerzenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o m.in. Grajewo, Nowogród i Szczuczyn został skierowany na posiedzenie Komitetu Stałego Rady Ministrów. To już ostatni etap przed przyjęciem go przez rząd. Zgodnie z nim podstrefa w Grajewie ma powiększyć się o ponad 9 ha, a w Nowogrodzie i Szczuczynie mają być utworzone nowe podstrefy. Ta pierwsza ma objąć niemal 26 ha, a druga blisko 12 ha.

Opis podstrefy Szczuczyn
Opis podstrefy Szczuczyn

O utworzenie nowych podstref Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej od lat zabiegają lokalni samorządowcy i zarząd Strefy. Wniosek o dołączenie do nie tereny o łącznej powierzchni ok. 260 hektarów w 14 gminach został złożony w Ministerstwie Gospodarki jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Niektórzy z samorządowców mówią, że maja już nawet przedsiębiorców zainteresowanych inwestycjami na działkach objętych wnioskiem i oczekują, że te inwestycje przełożą się na tworzenie nowych miejsc pracy. Tylko w podstrefie Nowogród, według wyliczeń Ministerstwa Gospodarki mogłoby powstać ponad tysiąc nowych miejsc pracy.

Samorządowcy oczekują, że decyzja rządu o poszerzeniu SSSE zapadnie na posiedzeniu jeszcze przed wyborami parlamentarnymi.

cz
cz, 08 października 2015 17:19
Data ostatniej edycji: cz, 08 października 2015 17:29:05

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę